Masz w domu niepotrzebne rzeczy, które kurzą się na półkach? Podaj je dalej!

Chyba każdy ma w domu coś, czego od lat nie używa. Zapomniane zabawki, książki i drobny sprzęt elektroniczny zalegają w szafkach, na strychach i w piwnicach. Czasem bezmyślnie wyrzucamy takie rzeczy, a może ktoś mógłby podarować im drugie życie? Z taką myślą działają organizatorzy akcji „Podaj dalej!”.

wsb3

Wymianka, to przedsięwzięcie, dzięki któremu dziesiątki niepotrzebnych do tej pory przedmiotów mogą uszczęśliwić nowych właścicieli. Ktoś będzie z radością rozmawiał przez twój stary telefon, korzystał z drukarki, której już nie używasz, uwieczniał chwile za pomocą twojego nieco przestarzałego aparatu cyfrowego, czytał zapomniane przez ciebie książki, czy grał w gry planszowe i bawił się zabawkami z których dawno wyrosłeś.

Projekt „Podaj dalej!” organizowany jest przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego. Trwa od września do listopada. Oprócz trzech „wymianek”, które zaplanowane zostały na ten czas, prowadzona jest też akcja informacyjna. Dzięki niej ma wzrosnąć świadomość ekologiczna mieszkańców Nowego Sącza i całego powiatu. 

Pierwsza z wymianek pod nazwą „Drugie życie staroci” odbyła się 25 października.

Kilka osób przyniosło różne sprzęty, dużo starych płyt, telefon. Zapewnili, że chętnie przyjdą też następnym razem i wybiorą coś dla siebie – mówi Katarzyna Hejmej z Centrum KANA.

Mamy nadzieję, że w kolejnych terminach pojawi się jeszcze więcej osób. Liczymy na to, że każdy sprzęt oddamy w inne, nowe ręce – dodaje kobieta.

Rzeczy, które pozostaną po wszystkich trzech akcjach nie wybrane przez nikogo, zostaną przekazane organizacjom, które zajmą się ich zagospodarowaniem.

Może to najwyższa pora, by spakować niepotrzebne drobiazgi  i korzystając z pośrednictwa KANY i oddać je komuś, kto jeszcze z nich skorzysta? A może sam przy okazji „upolujesz” coś interesującego da siebie?

Najbliższa wymianka już 8 listopada w godzinach od 11. do 17. Jeśli nie uda Ci się pojawić w tym terminie, lub jeden raz to dla Ciebie za mało – kolejna akcja odbędzie się 22 listopada.

 

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]