Marzena Okła-Drewnowicz: przyjechałam do Nowego Sącza aby się uczyć

Marzena Okła-Drewnowicz: przyjechałam do Nowego Sącza aby się uczyć

20-lecie Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku to wydarzenie, które okazało się idealnym pretekstem do dyskusji na temat polityki senioralnej i przyszłości seniorów w społeczeństwie polskim. Jestem pierwszym politykiem ds. polityki senioralnej. Moją powinnością jest dostrzec istniejący już potencjał, a w Nowym Sączu jest on naprawdę bardzo duży – podkreśliła ministra ds. polityki senioralnej.

Kwestia starzejącego się społeczeństwa to problem szeroko dyskutowany nie tylko w naszym kraju lecz również w Europie. Jubileusz 20-lecia Sądeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku stał się idealnym momentem do dyskusji nad miejscem seniorów w społeczeństwie. Na uroczystej gali pojawiła się również pierwsza ministra ds. polityki senioralnej, która podkreśla, że do Nowego Sącza przyjechała się uczyć.

Przyjechałam do Nowego Sącza się uczyć. Pani prezes Wiesława Borczyk wraz ze swoim zespołem inicjuje wiele dobrych pomysłów i działań, z których my jako rząd chcemy brać przykład – podkreśliła ministra ds. polityki senioralnej.

Podziw dla uniwersytetu wyraził również prezydent miasta Ludomir Handzel, który podkreślił, że SUTW stanowi silny filar polityki senioralnej.

To wielka uroczystość dla nas jako społeczności uniwersytetów trzeciego wieku ale również przedstawicieli społeczności seniorów na Sądecczyźnie, Małopolsce i w całym kraju, bo nasz uniwersytet zainicjował powstanie Ogólnopolskiej Federacji Uniwersytetów Trzeciego Wieku co potem skutkowało wieloma inicjatywami regionalnymi, wojewódzkimi i krajowymi a nawet międzynarodowymi – zaznaczyła Wiesława Borczyk.

Ambicją pierwszej ministry ds. polityki senioralnej jest stworzenie takiej polityki, która będzie nadawała rytm w całej Europie. Podkreśliła, że jest to możliwe pod warunkiem, że będzie ona budowana razem, międzypokoleniowo i w myśl idei nic o nich bez nich.

Pełna galeria zdjęć oraz relacja z przebiegu 20-lecia SUTW znajduje się TUTAJ.

 

 

fot. Adrian Maraś

Czytaj też:

,,Chcemy żyć normalnie, stop zielonemu szaleństwu!”. Mentzen i Wilk przekonują wyborców do głosowania [ZDJĘCIA]

Reklama