Policjanci zarekwirowali prawie 5 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych

Policjanci zarekwirowali prawie 5 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości ponad pół miliona złotych

Marihuana

5 kilogramów marihuany i 200 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej znaleźli policjanci w mieszkaniu 33-letniego sądeczanina. Mężczyźnie postawiono zarzuty. Na trzy miesiące trafił do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Końcem lipca funkcjonariusze z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, zatrzymali 33-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków i nielegalnego tytoniu. Podczas przeszukania jego mieszkania policjanci zabezpieczyli foliowe worki z  suszem roślinnym oraz kartony z papierosami. Po dokładnym sprawdzeniu i zważeniu suszu okazało się, że jest to ponad 4880 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości blisko pół miliona złotych. Policzone zostały również nielegalne papierosy – było ich ponad 200 tysięcy sztuk. Sprawca naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 190 tys. złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

Sądeczanin usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków (art. 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) i posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych (art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego). Prokuratura wystąpiła do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją mieszkaniec Nowego Sącza trzy miesiące spędzi w celi. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

 

 

(DSZ)

Źródło: KMP Nowy Sącz

Czytaj też: Mniej plantacji marihuany w Polsce, przestępcy zaopatrują się w Hiszpanii

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.