Marszałek Kozłowski chce odkorkować Krynicę

Marszałek Kozłowski chce odkorkować Krynicę

Dziś w Krakowie odbyło się spotkanie poświęcone analizie ruchu drogowego i ruchu pieszych w Krynicy-Zdroju. Zgodnie z ustaleniami z pierwszego roboczego spotkania oraz z wizji lokalnej, Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecił pogłębioną analizę firmie Budoinfo. Wnioski przedstawiono na spotkaniu roboczym z marszałkiem Witoldem Kozłowskim.

Okazało się, że nie samo rondo jest problemem zakorkowanej Krynicy, ale charakter ul. Piłsudskiego oraz miejsca parkingowe w centrum miasta. Konieczne będzie podjęcie wieloetapowych działań zmierzających do upłynnienia ruchu, szczególnie w sezonie turystycznym. Nie mamy wątpliwości, że konieczny jest plan rozbudowy strefy parkowania w Krynicy i przeniesienia miejsc parkingowych poza główny ciąg komunikacyjny – podsumował marszałek Witold Kozłowski i zapowiedział, że odbędzie się kolejna wizja lokalna.

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich: dyrektor Katarzyna Węgrzyn-Madeja, wicedyrektor Robert Górecki oraz inżynierowie ZDW.

źródło: Biuro prasowe UMWM, KA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.