Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Co łączy ropę naftową, Łemków, Ignacego Łukasiewicza, pierwszą na świecie uliczną lampę naftową i Andrzeja Polana?… Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach!

  • To tu, we wsi Siary pod Gorlicami znajduje się najstarszy na świecie wykopany ręcznie w 1852 roku istniejący szyb naftowy,
  • to tu, w Beskidzie Niskim zamieszkują Łemkowie – jedna z czterech mniejszości etnicznych w Polsce,
  • to tu mieszkał i pracował Ignacy Łukasiewicz – polski farmaceuta i przedsiębiorca, założyciel pierwszej na świecie kopalni ropy naftowej. To dzięki niemu w 1854 roku w gorlickiej dzielnicy Zawodzie na skrzyżowaniu ulic Węgierskiej i Kościuszki zapłonęła pierwsza na świecie uliczna lampa naftowa,
  • to tu, już w tę niedzielę, 7 sierpnia od godziny 12:00 na gorlickim rynku odbędzie się Małopolski Festiwal Smaku. NATURALNIE!, podczas którego znakomity szef kuchni – Andrzej Polan przygotuje wyjątkowe dania z wykorzystaniem lokalnych produktów regionalnych.
  • To tu, na licznych stoiskach swoje najlepsze wyroby oferować będą małopolscy producenci, a na poczęstunek zaproszą lokalne koła gospodyń wiejskich.
  • To tu na najmłodszych będą czekały niespodzianki: malunki na buziach, wianki ze świeżych kwiatów, zdjęcia z gifbudki, a także konkursy z nagrodami.
  • To tu wreszcie, przy muzyce zespołu One Step i Kapeli Ciupaga będzie można spalić kalorie, których nadmiar gwarantujemy!
  • To tu wreszcie zawalczymy wspólnie o życie i zdrowie szesnastomiesięcznego Józia, który dzielnie walczy z neuroblastomą – jednym z najgroźniejszych złośliwych nowotworów. Potrzeba miliona złotych…
  • To tu, po raz kolejny na Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach zaprasza Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego.
źródło: Biuro Prasowe UMWM / JS
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.