Małgorzata, Małgorzacie, Małgorzatą... Już w niedzielę wielkie święto patronki Nowego Sącza

Już po raz siódmy wszystkie Gośki, Małgorzaty, Gosie, Gochy i Małgosie będą miały w Nowy Sączu swoje święto, a ich imię będzie odmieniane przez wszystkie przypadki. W najbliższą niedzielę dla wszystkich pań noszących imię patronki miasta przygotowano moc atrakcji. Będzie tort imieninowy, wykłady, koncerty i konkursy. 

WSB2020

- Z okazji tej wspaniałej uroczystości, co roku gromadzi się w Nowym Sączu około setki Małgorzat. W tym roku w ramach tego święta obędzie się spotkanie z prezydentem w sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza, wykład o Małgorzacie Antiocheńskiej - patronce Nowego Sącza, który poprowadzi Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu oraz koncerty i wiele innych atrakcji  - mówiła Małgorzata Surowiak, wiceprezes Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna.

W tym roku po raz pierwszy ogłoszono również konkurs cukierniczy "Sądecka Małgorzatka" w ramach którego sądeckie cukiernie będą starały się upiec najlepsze ciastko, które być może stanie się lokalnym produktem i będzie rozsławiał miasto poza jego granicami.

- Poznań ma rogale, Toruń - pierniki, a my chcemy mieć sądeckie Małgorzatki. Dlaczego mamy nie mieć czegoś, co będzie promować nasze miasto i spowoduje, że Nowy Sącz będzie zapadał w pamięci? Do projektu przyłączyły się w tym roku trzy ciastkarnie i spośród ich produktów wybierzemy najpyszniejsze ciasteczko - "Małgorzatkę 2019 -2020"- mówiła Małgorzata Belska.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także konkurs dla mieszkańców, którzy będą zgadywać ile Małgorzat mieszka w Nowym Sączu.

Podejrzewam, że gdyby w niedzielę zjawiły się tutaj wszystkie Małgosie, to wypełniłyby połowę płyty rynku. Ja z tego miejsca chciałam zaprosić osoby, które mają jakieś przypuszczenia na temat tego, ile w naszym mieście jest kobiet noszących to imię. Będzie tutaj specjalne miejsce do wrzucenia odpowiedzi i mamy nadzieję, że padnie ta prawidłowa.  Na zwycięzcę czeka nagroda - niespodzianka ufundowana przez prezydenta - mówiła dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania.

Z programem wydarzenia można zapoznać się poniżej:

 

3 comments

  1. Marcin 12 lipca, 2019 at 09:08 Odpowiedz

    Jakkolwiek jestem przeciwny sztywnemu dress-codowi niczym z korporacji, to jednak urzędniczka z ratusza winna w pracy odstawić sukienusię z odkrytymi ramionami. To nie plaża.Kultura i powaga urzędu, nawet na spotkaniu w tak bzdurnej sprawie. Są tam chyba jacyś specjaliści od PR.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.