Maleńczuk zagrał Młynarskiego i przyciągnął tłumy pod Jaworzynę

Maleńczuk zagrał Młynarskiego i przyciągnął tłumy pod Jaworzynę

Koncertem Macieja Maleńczuka (12 stycznia) zainaugurowano V edycję cyklu ,,Krynica Źródłem Kultury”. Sala wypełniła się po brzegi, można było zauważyć zarówno młodzież, jak i starszych, którzy podśpiewywali teksty piosenek wraz z artystą. 

Na wydarzenia kulturalne w krynickiej Pijalni Głównej składają się w dużej mierze występy gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz kabaretowej. Tak jak w tamtym roku, tak i w tym przed gwiazdą wieczoru wystąpili finaliści warsztatów Festiwalu Supportów: Blunt Razor, Decadent Fun Club, Ikarus Feel, Lepi.my, Para, Wasabi.

Piosenki, które wykonał artysta pochodzą z jego przedostatniej płyty ,,Maleńczuk gra Młynarskiego”. Spośród ponad dwóch tysięcy tekstów, jakie pozostawił po sobie Wojciech Młynarski, wybrał 12 piosenek z różnych okresów twórczości mistrza. W sobotni wieczór w krynickiej Pijalni Głównej pojawiły się przeboje, które niegdyś śpiewała cała Polska tj.: ,,Co by tu jeszcze”, ,,Absolutnie”, ,,Jeszcze w zielone gramy”, ,,Mam zaśpiewać coś o cyrku”, ,,Żniwna dziewczyna”, ,,Szajba”, ,,W co się bawić”, ,,Ballada o dwóch koniach”…

Krynica-Zdrój to najsłynniejsze uzdrowisko w Polsce. Rocznie odwiedzana jest przez ponad milion turystów, z czego aż 200 tysięcy przyjeżdża pod Jaworzynę w czasie ferii zimowych. Odrestaurowana Pijalnia Główna jest jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w mieście. To właśnie tutaj, na jeden z najsłynniejszych cykli wydarzeń gromadzą się ludzie z całej Polski. Takiej ,,konstelacji” gwiazd w jednym miejscu próżno szukać gdzie indziej.

Inauguracyjny koncert Macieja Maleńczuka to dopiero przedsmak tego, co będzie się działo przez najbliższe tygodnie na krynickiej scenie. Zagości na niej:

Kult 18 stycznia  19.00

Margaret 19 stycznia 19.00

Lao Che 25 stycznia 19.00

Paweł Domagała 26 stycznia 19.00

Dżem 1 lutego 19.00

IRA 2 lutego 19.00

Happysad 8 lutego 19.00

Krzysztof Cugowski z zespołem Mistrzów 9 lutego 19.00

Dawid Podsiadło 11 lutego 19.00

Drugi koncert Dawida Podsiadło 12 lutego 

Lady Pank 15 lutego 19.00

Andrzej Piaseczny 16 lutego 19.00

Kabaret Hrabi 17 lutego 19.00

Ania Dąbrowska 22 lutego 19.00

Więcej informacji i zakup biletów —> TUTAJ

Śledźcie nas, bo już dzisiaj kolejny konkurs, w którym do wygrania są podwójne wejściówki na najbliższe koncerty.

Te niezapomniane chwile możemy przeżywać dzięki Uzdrowisku Krynica-Żegiestów S.A., agencji eventowej Especto, Miastu Krynica-Zdrój PKL S.A. i Kryniczance.

Źródło fot, organizatorzy/ Grzegorz Korzec

Reklama