Mała i duża pętla (Sądecka Mapa Rowerowa II/II)

Zaczynamy od Białego  Klasztoru jedziemy wzdłuż ścieżki rowerowej aż do jej końca przy Biedronce, następnie ulicą już kierujemy się w stronę Zawady.

wsb3

Za kościołem w Zawadzie skręcamy w prawo w ulicę Górki Zawadzkie, która nas prowadzi na os. Mała Poręba. Wjeżdżamy w ulicę Mała Poręba, mijamy szkołę, kierując się pod górę. Następnie skręcamy w prawo, w ulicę Bohaterów Orła Białego.

Prowadzi ona w dół, po czym dość ostro w górę.

Na górze skręcamy w ulicę Podbielowską, a z niej w lewo w Gorczańską i wyjeżdżamy przed kościołem w Zawadzie, kierując się dalej już w stronę ścieżki rowerowej przy Biedronce.

I tak wracamy do miejsca, z którego wystartowaliśmy.

Z mężem nazywamy tę trasę „małą miejską pętlą”. To taka nasza trasa treningowa, którą staramy się codziennie z mężem pokonywać, jeśli nie mamy czasu na dłuższy wypad rowerowy. Niezwykle urokliwa, choć bywa wyczerpująca. Zajmuje około godziny przy umiarkowanym tempie jazdy i wysiłku.

„Dłuższa miejska pętla”, jeśli sił starcza, wiedzie przez Górki Zawadzkie, Małą Porębę do Łazów Biegonickich, dalej skrzyżowanie w Biegonicach, które przecinamy, kierując się w stronę wałów Dunajca, gdzie wiedzie już ścieżka rowerowa. Wyjeżdżamy z niej ulicą Radziecką, w stronę Węgierskiej, dalej prosto  Zygmuntowską, Limanowskiego i Królowej Jadwigi aż do Białego Klasztoru.Przejazd tej trasy zajmuje około pół godziny więcej.

Grażyna Gajdosz

 

 

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.