Ma absolwenta - prezydenta. Sądecki *Gastronom* skończył 65 lat!

Zespół Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu, popularnie zwany  „Gastronomem”, obchodził 65 urodziny. Była uroczysta akademia i pokazy umiejętności uczniów.

Renault2

-Bardzo miło być tutaj po wielu latach. Kiedy rozpoczynałem naukę szkoła obchodziła jubileusz 25-lecia. Czas niezwykle szybko biegnie. Myśląc o szkole podstawowej niewiele pamiętam, ale gastronom znakomicie, w zasadzie wszystko. Mam przed oczami twarze ludzi, których znałem. Koleżanki i kolegów, a przede wszystkim nauczycieli - mówił prezydent Ryszard Nowak.

- Miło wspominam szkolne czasy. Cieszę się, że tak wybrałem. To był dobry wybór. Ta szkoła jest miastu potrzebna, nasz region potrzebuje fachowców w zakresie gastronomii - dodał.

Wzruszenia podczas uroczystości nie kryła dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej.

- Wiele pokoleń tworzyło historię szkoły, czyli w potocznym języku „Gastronoma”. Nasze dzieje to dzieje miasta i to nie tylko dlatego, że mamy absolwenta prezydenta. Wychowało i wykształciło się tutaj, w zasadniczej szkole zawodowej, technikum i liceum wielu wspaniałych ludzi. Zespół Szkół numer 1 wrósł w pejzaż nowosądecki. To miejsce gdzie zawierało się przyjaźnie, gdzie rodziły się miłości  - mówiła Barbara Świętoń.

Fot. UM NS.

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.