Kamil z Brzeznej potrzebuje pomocy. Przez nowotwór stracił nogę. „Chciałbym znowu chodzić”

Kamil z Brzeznej potrzebuje pomocy. Przez nowotwór stracił nogę. „Chciałbym znowu chodzić”

Łukasz, Brzezna, Nowy Sącz, zbiórka, nowotwór, rehabilitacja

30 – letni Kamil z Brzeznej od kilku lat zmaga się z bardzo poważną chorobą nowotworową. Jest po ciężkich i wymagających operacjach. Nowotwór sprawił, że mieszkaniec Sądecczyzny musiał się poddać amputacji nogi. Chciałby móc ponownie chodzić. Jest to możliwe, ale potrzebna jest pomoc ludzi dobrej woli. Zachęcamy wszystkich do wsparcia.

Pomoc Kamilowi zainicjowała Łucja Karaszewska, która przybliża jego historię. Można o tym przeczytać – TUTAJ.

– Mam na imię Kamil, mam 30 lat. Od czterech lat walczę z bardzo ciężką chorobą nowotworową: zaawansowany chrzęstniakomięsak talerza biodrowego i miednicy. W 2020 roku przeszedłem operację resekcji talerza biodrowego, kości kulszowej i biodrowej. Później nastąpiły komplikacje, dlatego musiałem przejść kolejne trzy operacje. Myślałem, że już będzie dobrze, przechodziłem rehabilitację, ale ból zaczął się na nowo. Było coraz gorzej, ból się pogłębiał, nie mogłem normalnie funkcjonować, a leki przeciwbólowe już nie wystarczały. Po zrobieniu tomografu okazało się najgorsze: wznowa nowotworu. Od lekarza prowadzącego dowiedziałem się, że guz zagraża mojemu życiu i będę musiał poddać się operacji ratującej czyli amputacji całej kończyny – relacjonuje Łukasz, po czym dodaje:

– Tydzień po tej informacji przeszedłem operację w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie przez znakomitych specjalistów, szczęśliwie, z Bożą pomocą operacja się udała. Po amputacji walczę o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne. Chciałbym wrócić jeszcze do normalności i cieszyć się życiem, dlatego postanowiłem poprosić o pomoc, gdyż koszt protezy znacznie przekracza możliwości finansowe zarówno moje jak i mojej rodziny. Bardzo chciałbym rzucić kule ortopedyczne, które towarzyszą mi od 3 lat i znowu spróbować chodzić.

Każdy kto chciałby wesprzeć mieszkańca Sądecczyzny w spełnieniu jego marzeń, może to uczynić – TUTAJ.

Czytaj także: Właśnie trwają uroczystości 100. urodzin Jana Brzeskiego z Rytra – legendy za życia (zdjęcia, filmy)

Share on twitter
Share on facebook