Łukasz Smolarski przepytał Friza z życia. „Mogą wyłączyć youtuba, ja sobie poradzę” – mówi Karol Wiśniewski

Łukasz Smolarski przepytał Friza z życia. „Mogą wyłączyć youtuba, ja sobie poradzę” – mówi Karol Wiśniewski

Jedną z życiowych misji sądeczanina Łukasza Smolarskiego jest popularyzacja wiedzy biznesowej. Realizuje ją między innymi dzięki projektowi Biznes-Misja, opartemu o rozmowy z ludźmi, którzy osiągnęli sukces w biznesie. W archiwach Biznes – Misji można się doszukać rozmów z Michałem Sołowowem, Sobiesławem Zasadą, Rafałem Zaorskim, Mariuszem Pudzianowskim, Sławomirem Mentzenem, Kubą Midelem, Cezarym Głuchem, braćmi Collins, Lidią Popiel… W ostatnim wywiadzie Łukasz przepytuje z historii życia Karola Friza Wiśniewskiego (rocznik 1996), którego w tych szczególnych okolicznościach można poznać z nieco innej strony niż przez pryzmat „Ekipy”.

Jak drugi według Forbesa najpopularniejszy influencer w Polsce, w rankingu obejmującym 2021 rok mając 27 lat dorobił się majątku szacowanego na 151 milionów złotych? Co mu pomogło w osiągnięciu finansowego sukcesu? Jak to się stało, że nieco wycofany z życia towarzyskiego nastolatek, który chodził z kamerą po Krakowie i kombinował jak przerodzić to, co lubi w coś, na czym może zarabiać, zaczął odnotowywać miesięczne wpływy na konto sięgające 600 tysięcy złotych wyłącznie z tytułu reklam? Dlaczego człowiek, który zarabia takie pieniądze jeździ zwykłym oplem, a mercedesa trzyma w garażu? Po co uparcie zdobywa kwalifikacje pilota śmigłowca, sternika i nurka?

Mogą wyłączyć „youtuba” ja sobie poradzę – mówi Friz.

Wywiad obejrzycie poniżej:

Łukasz Smolarski jest absolwentem nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu, Akademii Leona Koźmińskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Studia i stypendium General Electric dały mu przepustkę do dobrych miejsc na rynku pracy. Przez 12 lat działał głównie w branży IT. Później – w polskiej centrali IKEA, gdzie realizował się na stanowisku menedżera odpowiedzialnego za opracowanie i wdrażanie innowacji. Warszawa i inne metropolie przegrały u niego w konkurencji z Sądecczyzną. Spełnia swoje życiowe marzenie urządzając gościnny dom nad Jeziorem Rożnowskim.

 

Share on twitter
Share on facebook