Ludzie wychodzą na ulicę w obronie niepełnosprawnych. Jutro manifestacja w Nowym Sączu

Jutro o godz. 18. pod sądeckim ratuszem odbędzie się manifestacja pod hasłem „Solidarni z niepełnosprawnymi i ich rodzinami”.

wsb3

To wydarzenie absolutnie apolityczne, ponad podziałami, poglądami na inne aspekty życia. Mile widziani są wszyscy popierający postulaty protestujących w Sejmie. Zapraszamy osoby niepełnosprawne, ich opiekunów i rodziny. Liczymy na Wasapelują organizatorzy.

Przyczyną protestów – tego w Sejmie i  tych, które odbywają się na ulicach polskich miast jest dramatyczna sytuacja materialna tysięcy rodzin borykających się z niepełnosprawnością i niespełnione od 10 lat (zarówno przez rząd PO jak i przez rząd PiS) obietnice składane przedstawicielom tego środowiska.

Osoby niezdolne do pracy i samodzielnej ezystencji  ortzymują rentę socjalną w kwocie 745,18  zł zaś zasiłek pielęgnacyjny od 12 lat wynosi 153 zł., podczas gdy godzina rehabilitacji wiąże się z wydatkiem około 100 zł. To nie jest nawet minimum niezbędne do podstawowego przeżycia! Gdzie leczenie, rehabilitacja, integracja? Gdzie życie tych ludzi? Niepełnosprawność to nie jest przecież wybór. Opiekunowie niepełnosprawnych wykonują nadludzką pracę poświęcając swoje marzenia i aspiracje dla wyższych celów. Niosą pomoc, opiekę, miłość i wsparcie najsłabszym. Są samotni w życiu, niedoceniani… tak nie może być!” – przekonują  organizatorzy jutrzejszej manifestacji.

fot. archiwum DTS24; Paweł Bocheński

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]