Kolejna kobieta powalczy o fotel prezydenta Nowego Sącza

Małgorzata Belska wystartuje w najbliższych wyborach i będzie ubiegać się o fotel prezydenta Nowego Sącza. Wczoraj (22 sierpnia) został zarejestrowany jej komitet wyborczy pod nazwą ,,KWW M. Belska, L. Stępień - Nowy Sącz na nowo". 

wsb3

19 maja Lucjan Stępień poinformował, iż podjął jednak decyzję o wycofaniu swojej kandydatury. Jednocześnie podkreślił, że jego rekomendację na to stanowisko otrzyma Małgorzata Belska i to właśnie ją popiera. Obydwoje są związani z partią Prawo i Sprawiedliwość.

"Pragnę poinformować, iż po swoich refleksjach i rozważaniach, ze względów osobistych, podjąłem decyzję o wycofaniu swojej kandydatury na Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Obserwuję szereg niewłaściwości w działaniach obecnego Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka. Kandydaci popierani przez Pana Prezydenta Nowaka nie zmieniają i nie poprawiają obecnej sytuacji w mieście. Do Ratusza należy wpuścić dużo świeżego powietrza. Tylko kluczowe zmiany i nowe twarze PiS-u dają szansę na zwycięstwo w nadchodzących wyborach" - pisał wówczas Lucjan Stępień.

Jednak ani Małgorzata Belska, ani Krzysztof Głuc, który był rekomendowany przez prezydenta Ryszarda Nowaka i Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości, nie otrzymali rekomendacji z ramienia partii. Ku zaskoczeniu wszystkich otrzymała ją żona posła - Iwona Mularczyk.

Mimo, to zarówno Krzysztof Głuc jak i Małgorzata Belska zdecydowali się kandydować z własnych komitetów wyborczych. Lista ubiegających się o prezydenturę w Nowym Sączu wydłuża się. Są już na niej: Leszek Zegzda, Iwona Mularczyk, Jerzy Gwiżdż, Ludomir Handzel, Rafał Skąpski, Krzyszyof Głuc oraz Małgorzata Belska.

,,Pani Małgorzata Belska jest najodpowiedniejszą kandydatką na Prezydenta Nowego Sącza. Będę ją wspierał swą wiedzą i długoletnim doświadczeniem, aby ożywić miasto, by interes Sądeczan był priorytetem" -  pisał w maju Lucjan Stępień.

Podkreślał, że Belska, w przeciwieństwie do innych kandydatów, jest osobą wyjątkowo uczciwą, zaangażowaną i czynnie działającą w strukturach PiS.

"Jestem przekonany, że nasze Królewskie Miasto Nowy Sącz, pod rzadami Malgorzaty Belskiej, kobiety sukcesu-bizneswomen - będzie nabierać nowego rozmachu" - skwitował.

Fot. Twitter Małgorzaty Belskiej

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.