Kolejna kobieta powalczy o fotel prezydenta Nowego Sącza

Małgorzata Belska wystartuje w najbliższych wyborach i będzie ubiegać się o fotel prezydenta Nowego Sącza. Wczoraj (22 sierpnia) został zarejestrowany jej komitet wyborczy pod nazwą ,,KWW M. Belska, L. Stępień - Nowy Sącz na nowo". 

WSB2020

19 maja Lucjan Stępień poinformował, iż podjął jednak decyzję o wycofaniu swojej kandydatury. Jednocześnie podkreślił, że jego rekomendację na to stanowisko otrzyma Małgorzata Belska i to właśnie ją popiera. Obydwoje są związani z partią Prawo i Sprawiedliwość.

"Pragnę poinformować, iż po swoich refleksjach i rozważaniach, ze względów osobistych, podjąłem decyzję o wycofaniu swojej kandydatury na Prezydenta Miasta Nowego Sącza. Obserwuję szereg niewłaściwości w działaniach obecnego Prezydenta Miasta Ryszarda Nowaka. Kandydaci popierani przez Pana Prezydenta Nowaka nie zmieniają i nie poprawiają obecnej sytuacji w mieście. Do Ratusza należy wpuścić dużo świeżego powietrza. Tylko kluczowe zmiany i nowe twarze PiS-u dają szansę na zwycięstwo w nadchodzących wyborach" - pisał wówczas Lucjan Stępień.

Jednak ani Małgorzata Belska, ani Krzysztof Głuc, który był rekomendowany przez prezydenta Ryszarda Nowaka i Komitet Miejski Prawa i Sprawiedliwości, nie otrzymali rekomendacji z ramienia partii. Ku zaskoczeniu wszystkich otrzymała ją żona posła - Iwona Mularczyk.

Mimo, to zarówno Krzysztof Głuc jak i Małgorzata Belska zdecydowali się kandydować z własnych komitetów wyborczych. Lista ubiegających się o prezydenturę w Nowym Sączu wydłuża się. Są już na niej: Leszek Zegzda, Iwona Mularczyk, Jerzy Gwiżdż, Ludomir Handzel, Rafał Skąpski, Krzyszyof Głuc oraz Małgorzata Belska.

,,Pani Małgorzata Belska jest najodpowiedniejszą kandydatką na Prezydenta Nowego Sącza. Będę ją wspierał swą wiedzą i długoletnim doświadczeniem, aby ożywić miasto, by interes Sądeczan był priorytetem" -  pisał w maju Lucjan Stępień.

Podkreślał, że Belska, w przeciwieństwie do innych kandydatów, jest osobą wyjątkowo uczciwą, zaangażowaną i czynnie działającą w strukturach PiS.

"Jestem przekonany, że nasze Królewskie Miasto Nowy Sącz, pod rzadami Malgorzaty Belskiej, kobiety sukcesu-bizneswomen - będzie nabierać nowego rozmachu" - skwitował.

Fot. Twitter Małgorzaty Belskiej

MAGIK MAŁA

3 comments

  1. wyborcaNS 24 sierpnia, 2018 at 13:25 Odpowiedz

    Ci z PISu już powariowali, wszyscy mają zdjęcie z Prezesm Kaczyńskim, kogo on w końcu popiera czarownicę Mularczyk, Teoretyka Głuca i mówią , że bardzo uczciwą Belską. Dla mnie to jedno szambo. Tylko się cieszy Zegzda, Handzel, a Skąpski i Gwiżdż tylko sie przyglądaja jak sobie do gardła skaczą. Niezły Kabaret. Myslę , że przy takim układzie mamy 2 rundę Skąpski Gwiżdż. Dobrze by było po pozostali to chyba jeszcze w piaskownicy sie bawią. Oni nie dojrzeli do pełnienia zadnych publicznych funkcji.

  2. Marek 24 sierpnia, 2018 at 15:36 Odpowiedz

    Jeżeli się nie mylę, to Pan Prezes nie popiera w tym skakaniu do gardeł nikogo. Głuca popiera lub też popierał p. Nowak, p. Mularczyk “ktoś przeforsował”, zkaładam że mąż bo to jest nie logiczne, że osoba, która nie jest rozpozanwalna w mieście jako Iwona Mularczyk tylko jako żona Posła Mularczyka. P. Mularczyk zakłada bandę, która rozwali wszystko. P. Belska jest kandydatem popartym przez naszą lokomotywę Posła Naimskiego, czy to dobrze i czy w takim wypadku kiedy p. Belska jednoznacznie odcina się od “oficjalnej” kandydatki jest to nadal aktualne. Swoją drogą, mimo iż sympatyzuję z prawicą nie wiem czy kandydaci z centrum (p.Zegzad i p. Handzel) nie mają większych szans, na uzyskanie lepszego wyniku od PiS-u. Ciekaw jestem, kto odpowie za porażkę PiS w mieście i regionie. Bo p. Mularczyk pewnie znowu się schowa i pokaże się dopiero przed wyborami do sejmu. A potem zów go przez 4 lata nie będzie.

  3. Janek 1 września, 2018 at 22:56 Odpowiedz

    NO PEWNIE , to ja już wolę oddać głos na Pana Handzla , trzeba było zostać przy jednym kandydacie a nie kombinować i mydlić nam oczy.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.