Łososina Dolna: Tajemnicze znalezisko nad rzeką

Łososina Dolna: Tajemnicze znalezisko nad rzeką

Nie wiadomo skąd dwa żółte, około 5-litrowe pojemniki znalazły się nad rzeką w Łososinie Dolnej. Oznaczenia na nich informowały, że w środku znajduje się materiał zakaźny, najprawdopodobniej odpady medyczne. Tego niecodziennego odkrycia dokonali wczoraj dwaj pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Około godziny 12.25 na miejsce wysłano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna. Nad rzeką czekał już patrol policji.

Jak wyjaśniają funkcjonariusze PSP, tajemnicze pojemniki były zamknięte i nie widać było, aby wydostawała się z nich zawartość. Wiadomo również, że osoby, które je znalazły, nie dotykały ich.

Strażacy zabezpieczyli teren i w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz przy użyciu przyrządów pomiarowych sprawdzili znalezisko.

– Pierwsze działania polegały na spryskaniu pojemników środkiem sporobójczym. Sprawdzono linię brzegu rzeki Łososina w dół i w górę po około 500m. Nie stwierdzono podobnych pojemników. Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji pojemniki przełożono do worków na odpady z zachowaniem środków ostrożności – relacjonują strażacy.

Do worków, które zabezpieczono taśmą przed rozszczelnieniem, trafiły także zużyte ubrania i rękawice. Wszystko dodatkowo spryskano wcześniej środkiem dezynfekującym.

Wkrótce na miejsce dotarli pracownicy zakładu komunalnego z urzędu gminy. Jak się okazało, zarządcą terenu jest Państwowe Gospodarstwo Wodne, Wody Polskie Nadzór Wodny w Limanowej. Kiedy przedstawiciele instytucji pojawili się w Łososinie Dolnej, przekazano im znalezisko do nadzorowania i utylizacji oraz pouczono o dalszym postępowaniu.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.