Łososina Dolna: Tajemnicze znalezisko nad rzeką

Nie wiadomo skąd dwa żółte, około 5-litrowe pojemniki znalazły się nad rzeką w Łososinie Dolnej. Oznaczenia na nich informowały, że w środku znajduje się materiał zakaźny, najprawdopodobniej odpady medyczne. Tego niecodziennego odkrycia dokonali wczoraj dwaj pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Renault2

Około godziny 12.25 na miejsce wysłano zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna. Nad rzeką czekał już patrol policji.

Jak wyjaśniają funkcjonariusze PSP, tajemnicze pojemniki były zamknięte i nie widać było, aby wydostawała się z nich zawartość. Wiadomo również, że osoby, które je znalazły, nie dotykały ich.

Strażacy zabezpieczyli teren i w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz przy użyciu przyrządów pomiarowych sprawdzili znalezisko.

- Pierwsze działania polegały na spryskaniu pojemników środkiem sporobójczym. Sprawdzono linię brzegu rzeki Łososina w dół i w górę po około 500m. Nie stwierdzono podobnych pojemników. Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji pojemniki przełożono do worków na odpady z zachowaniem środków ostrożności - relacjonują strażacy.

Do worków, które zabezpieczono taśmą przed rozszczelnieniem, trafiły także zużyte ubrania i rękawice. Wszystko dodatkowo spryskano wcześniej środkiem dezynfekującym.

Wkrótce na miejsce dotarli pracownicy zakładu komunalnego z urzędu gminy. Jak się okazało, zarządcą terenu jest Państwowe Gospodarstwo Wodne, Wody Polskie Nadzór Wodny w Limanowej. Kiedy przedstawiciele instytucji pojawili się w Łososinie Dolnej, przekazano im znalezisko do nadzorowania i utylizacji oraz pouczono o dalszym postępowaniu.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.