Lipnica Wielka: zderzenie osobówki z samochodem ciężarowym. Kierowcy poszkodowani

Samochód osobowy zderzył się z autem ciężarowym. Na skutek uderzenia osobówka wypadła z drogi i zatrzymała się na drzewie. Pojazdami jechali sami kierowcy. Do wypadku doszło dziś około 10:20 przy Dworze Muzycznym w Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna).

wsb3

Przez jakiś czas droga powiatowa była w tamtym miejscu całkowicie zamknięta, a kierowcy musieli korzystać z objazdu przez Zalesie.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili kwalifikowanej pomocy kierowcom obu pojazdów i odłączyli akumulatory w uszkodzonych samochodach.

- Po zakończonych działaniach Policji strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne pozostałe na drodze. Droga powiatowa jest już przejezdna. Działania naszych strażaków trwały 2,5 godziny - informują druhowie z OSP Lipnica Wielka.

Na miejscu były dwie karetki pogotowia, którymi przetransportowano poszkodowanych do szpitala, policja, strażacy z Nowego Sącza i Lipnicy Wielkiej. Do działań zadysponowano także druhów z OSP Korzenna, jednak okazało się, że ich pomoc nie będzie już potrzebna i strażacy mogli wrócić do swojej jednostki.

fot. OSP Lipnica Wielka

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.