Limanowszczyzna: uwaga na włamywaczy! Dwie kradzieże w ciągu tygodnia

W ostatnim tygodniu na Limanowszczyźnie doszło do dwóch kradzieży z włamaniem. Jedno miało miejsce w Dobrej, drugie w Kasince Małej. Łączna wartość skradzionych przedmiotów wynosi ponad 10 tysięcy złotych.

wsb3

- 17 grudnia br. w miejscowości Dobra sprawcy włamali się do domu mieszkalnego i zabrali sprzęt AGD i biżuterię o łącznej wartości ok. 10 tys. zł, a dzień później w miejscowości Kasinka Mała łupem włamywaczy padły pieniądze w kwocie 400 zł- poinformowała nas rzeczniczka KPP w Limanowej mł. asp. Jolanta Mól.

Policja apeluje o szczególną ostrożność szczególnie teraz, w okresie przedświątecznym. Przed Bożym Narodzeniem zwykle dochodzi do większej ilości włamań i kradzieży kieszonkowych. Zwracajmy szczególną uwagę na ludzi kręcących się wokół domostw.

-Nawet, gdy wychodzimy tylko do pobliskiego sklepu, sprawdźmy czy drzwi i okna są zamknięte. Nie zapominajmy o załączeniu dodatkowych zabezpieczeń (np. alarmu) - dodaje rzeczniczka.

Jeśli nie jesteście pewni, czy Wasze mieszkanie jest bezpieczne, poprośmy zaufanych sąsiadów, by zwrócili na nie uwagę. Ostrzeżmy również znajomych, gdy widzimy podejrzane sytuacje w okolicy ich domostw.

Fot. pixabay

FORDOSOLATO

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.