Limanowszczyzna: Okradli dwa domy. Wpadli jeszcze tego samego dnia, gdy przewozili łupy samochodem

W gminie Mszana Dolna doszło ostatnio do dwóch włamań do domów jednorodzinnych. Jednak już kilka godzin później trzech sprawców kradzieży wpadło w ręce policjantów podczas rutynowej kontroli drogowej. Mężczyźni jechali mercedesem, a w samochodzie wieźli swoje łupy.

Włamania miały miejsce w nocy z 27/28 października.

- W wyniku intensywnych działań podjętych przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymano 3 mężczyzn (mieszkańcy powiatu wadowickiego) w wieku 38, 34 i 29 lat. Kompletnie zaskoczeni sprawcy, którzy zostali zatrzymani do rutynowej kontroli drogowej, trafili do policyjnego aresztu - informują funkcjonariusze KPP w Limanowej.

W samochodzie, którym podróżowali mężczyźni, znaleziono wszystkie skradzione rzeczy: gotówkę, biżuterię i sprzęt RTV. Łupy warte były około 35 tysięcy złotych.

Decyzją sądu wobec złodziei zastosowano środek izolacyjny w postaci 3-miesięcznego aresztu. Wciąż jednak trwa śledztwo, a sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież z włamaniem mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. ilustr. pixabay

TRADYCJATEXT

Wypowiedz się w tej sprawie