Limanowszczyzna: dwóch nastolatków obrzuciło samochód koktajlami Mołotowa

Nocą 4 czerwca w miejscowości Młynne (gmina Limanowa) dwóch młodych mężczyzn obrzuciło koktajlami Mołotowa zaparkowany na prywatnej posesji samochód. Pięć dni później 19-latkowie zostali zatrzymani przez policję. 

Według ustaleń limanowskich funkcjonariuszy, mężczyźni najprawdopodobniej wysiedli z samochodu przed posesją i rzucili przez ogrodzenie w kierunku znajdującej się tam toyoty dwa koktajle Mołotowa. Następnie uciekli z miejsca zdarzenia. Butelki odbiły się od pojazdu i wylądowały w trawie, gdzie wylała się z nich płonąca substancja.

Na szczęście, nie doszło do poważnych zniszczeń. Gdy właściciel samochodu wychodził rano do pracy i zobaczył butelki w trawie oraz uszkodzenia na swoim aucie, wezwał policję.

9 czerwca zatrzymano sprawców – dwóch 19-latków z gminy Limanowa. – Obydwaj usłyszą zarzut umyślnego uszkodzenia mienia w postaci samochodu osobowego marki Toyota, powodując straty w wysokości 3000 złotych. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – informują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

fot. KPP Limanowa

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.