Limanowszczyzna: 13 wypadków i potącenie pieszego, Panują trudne warunki na drogach

Limanowszczyzna: 13 wypadków i potącenie pieszego, Panują trudne warunki na drogach

Policja apeluje o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowanie prędkości do trudnych warunków panujących na drogach. Dzisiaj rano doszło do pięciu zdarzeń drogowych na Limanowszczyźnie. W ubiegły weekend aż do 13, w tym do potrącenia 22- letniego pieszego.

Miniony weekend to 13 kolizji drogowych i jeden wypadek. W piątek 2.02. br. ok godz. 18:30 w Mszanie Dolnej kierująca pojazdem marki Renault Clio skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki VW Touran doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku poniesionych obrażeń kierująca pojazdem marki Renault została zabrana do szpitala. Tego samego dnia ok. godz. 19.00 w miejscowości Półrzeczki kierujący pojazdem marki BMW potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. Na szczęście 22-latek nie doznał poważnych obrażeń- informuje nas mł. asp. Jolanta Mól z KPP w Limanowej.

Ciągłe opady śniegu, słaba widoczność i śliska nawierzchnia to zmora kierowców w ostatnich dniach. Jak zaznacza oficer prasowa, głównymi przyczynami zdarzeń są: niedostosowanie prędkości, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu.

-Pomimo wielu apeli kierowcy zapominają, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża-dodaje.

Fot. Kamil Chełmecki

Reklama