Limanowa. Wybił szyby w maszynach budowlanych i nie tylko

Maszyny budowlane pozostawione na placu budowy ronda u zbiegu ulic Piłsudskiego, Kopernika i Jana Pawła II w Limanowej zostały zdewastowane. Ktoś powybijał szyby w pojazdach. Takie zgłoszenie wpłynęło do limanowskich policjantów tydzień temu. Trzy dni później podejrzany o zniszczenie maszyn, ale i pobliskiej wiaty przystankowej został zatrzymany.

We wtorek około godziny 7:00 pracownicy zauważyli uszkodzone pojazdy. Sprawę zgłosili na policję. Funkcjonariusze ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z 21 na 22 czerwca, kiedy to nieznany sprawca rzucał kamieniami w kierunku maszyn budowlanych. Wkrótce wyszło na jaw, że to nie jedyne zniszczenie jakiego dokonał.

– Wandal rozbił przednie szyby w układarce do asfaltu i koparce kołowej oraz szybę czołową, boczną i lusterko w samochodzie ciężarowym marki Scania, powodując straty w łącznej wysokości 11 tysięcy złotych. Okazało się, że tej samej nocy, sprawca, idąc ulicą Piłsudzkiego, musiał rzucać kamieniami w boczną szybę wiaty przystankowej, ponieważ też była rozbita. W wyniku rozbicia powstały straty w wysokości ponad tysiąca złotych na szkodę Urzędu Miasta w Limanowej – relacjonują funkcjonariusze z KPP w Limanowej.

Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Niedługo później ustalili, że podejrzanym w tej sprawie jest 19-letni mieszkaniec gminy Laskowa. Młody mężczyzna został zatrzymany 25 czerwca. Usłyszał zarzut niszczenia mienia, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto Prokuratura Rejonowa w Limanowej zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru oraz poręczenia majątkowego w kwocie 1000 złotych.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.