Limanowa. Powstanie nowy kompleks sportowy

Limanowa. Powstanie nowy kompleks sportowy

Limanowa kompleks sportowy

Przy ulicy Kusocińskiego w Limanowej powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny. Sąsiadować będzie z tak zwaną ścieżką zdrowia. Nowa inwestycja jest wspólnym przedsięwzięciem miasta Limanowa i powiatu limanowskiego.

Na wysokości I LO w Limanowej pojawi się pełnowymiarowy stadion z trybunami. Nawierzchnia stworzona zostanie z naturalnej trawy. Ponadto w ramach kompleksu powstaną: bieżnia lekkoatletyczna, korty tenisowe, boisko do gry w koszykówkę oraz miejsca do skoku w dal, rzutu dyskiem, młotem, pchnięcia kulą, rzutu oszczepem i skoku o tyczce. W ramach prac wykonane zostaną też drogi, chodniki i parkingi.

Dokumentację projektowo-budowlaną wykona pracownia projektowa PRIMTECH z Tarnowskich Gór. Koszt sporządzenia dokumentacji to 118 080,00 zł, a wykonawca ma na to pół roku od dnia podpisania umowy. Kwotę pokryją po połowie miasto Limanowa i samorząd powiatu.

– W myśl podpisanego przez miasto i powiat porozumienia niezbędny 50-procentowy wkład własny potrzebny do realizacji inwestycji samorządy również zabezpieczą po połowie, składając na zadanie wspólny wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Sportu i Turystyki – informują przedstawiciele Urzędu Miasta Limanowa.

wizualizacja: UM Limanowa

Czytaj też: Korzenna. Budowa basenu dobiega końca. Kiedy otwarcie?

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.