Korzenna. Budowa basenu dobiega końca. Kiedy otwarcie?

Korzenna. Budowa basenu dobiega końca. Kiedy otwarcie?

basen Korzenna

Dla wszystkich, którzy z niecierpliwością oczekują otwarcia basenu w Korzennej, mamy dobrą wiadomość – budowa obiektu dobiega już końca. Jak się okazuje, prace nieco się opóźniły ze względu na lockdown.

Wszystko wskazuje na to, że basen zostanie oddany do użytku 1 kwietnia tego roku. O budowie pisaliśmy już między innymi TUTAJ.

Przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna wyjaśniają, że zakończenie prac uległo opóźnieniu w stosunku do pierwotnego harmonogramu ze względu na związany z pandemią koronawirusa lockdown. Dostawy potrzebnych materiałów nie były realizowane na czas, w związku z czym firma z Łabowej, która zajmuje się budową, wnioskowała o przedłużenie okresu realizacji. Teraz wszystko wydaje się iść już zgodnie z planem i jeśli nie pojawią się ,,nadzwyczajne okoliczności”, nowy termin zostanie dotrzymany.

Jak przekonuje wójt Leszek Skowron, gmina, posiadając własny basen, będzie mogła zapewnić uczniom naukę pływania. Wójt wyjaśnia, że ze względu na duże obłożenie na basenach w Nowym Sączu i Chełmcu nie każdy zainteresowany może z nich korzystać.

– Dzięki temu, że przetarg na budowę basenu rozstrzygnięto odpowiednio wcześnie, można było uzyskać atrakcyjną cenę. Realizacja inwestycji za 8,4 mln zł, dzisiaj nie wchodziłaby w grę – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna.

fot. KNB, UG Korzenna

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.