Limanowa. Po raz pierwszy w historii burmistrzem została kobieta

Limanowa. Po raz pierwszy w historii burmistrzem została kobieta

Jolanta Juszkiewicz

Władysław Bieda był burmistrzem Limanowej od trzech kadencji. Kolejnej reelekcji jednak nie będzie. Przegrał ze swoją jedyną kontrkandydatką – Jolantą Juszkiewicz, która pełniła do tej pory funkcję przewodniczącej rady miasta. Frekwencja w Limanowej sięgnęła 55,88%.

Władysław Bieda, 66-letni mieszkaniec Starej Wsi, zdobył 2474 głosy – 40,01%. Natomiast na Jolantę Juszkiewicz zagłosowało 3709 osób – 59,99%. Nowa pani burmistrz ma 64 lata i mieszka w Limanowej.

– Drodzy Mieszkańcy, z całego serca dziękuję Wam za olbrzymie poparcie i każdy oddany na mnie i kandydatów na radnych głos. Mamy historyczny wynik. Po raz pierwszy w historii urząd Burmistrza Miasta, z Waszej drodzy Państwo woli pełnić będzie kobieta. Dziękuję za to zaufanie. Bardzo dziękuję całej mojej drużynie za ciężką pracę, wsparcie, zaangażowanie i determinację. Zbudowaliśmy zaczątek dobrych relacji. Niech ta wyjątkowa więź, która nas łączy, stanowi fundament do naszych przyszłych działań – napisała w mediach społecznościowych Jolanta Juszkiewicz.

Pogratulowała też wszystkim kandydatom, którzy zdobyli mandaty do Rady Miasta, Gminy oraz Powiatu. Zapewniła również, że zrobi wszystko, by godnie reprezentować mieszkańców Limanowej.

Jolanta Juszkiewicz zdobyła także mandat do rady miasta, więc obejmując urząd burmistrza, będzie musiała zrezygnować z miejsca w radzie.

Oprócz niej z „KWW O lepsze jutro” radnymi zostali: Dorota Wójtowicz, Adam Król, Adam Dębski, Zbigniew Oleksy, Michał Bulanda i Krystyna Świderska. Z KWW Limanowska Wspólnota Samorządowa, a więc komitetu Władysława Biedy, mandaty otrzymali: Piotr Zoń, Waldemar Śliwa, Janusz Kądziołka oraz Dariusz Mrożek. Ponadto w radzie znajdą się: Leszek Mordarski (KWW Leszka Mordarskiego), Robert Kowalski (KWW Roberta Kowalskiego), Amelia Wójcik (KWW Amelia Wójcik) i Robert Gorczowski (KWW Wspólne Sprawy).

W galerii poniżej wyniki głosowania na Jolantę Juszkiewicz w poszczególnych komisjach. Wyniki z Nowego Sącza oraz gmin powiatu nowosądeckiego znajdziesz na portalu dts24.pl.

fot. Jolanta Juszkiewicz

Reklama