Limanowa. Miejscy „drifterzy” znów pod lupą policji

Limanowa. Miejscy „drifterzy” znów pod lupą policji

Limanowa, policyjna akcja

Policjanci z Limanowej znów ruszyli do walki z nielegalnymi wyścigami, organizowanymi na ulicach miasta. Posypały się mandaty, a czterem osobom zatrzymano dowody rejestracyjne samochodów.

W miniony weekend mundurowi prowadzili działania na ulicach Bronisława Czecha i Zygmunta Augusta w Limanowej. Na ich celowniku byli kierowcy, którzy poprzez swoje zachowanie stwarzali zagrożenie dla siebie i innych. Na oczach policjantów doszło w tym czasie do 24 wykroczeń. W efekcie 14 kierowców zostało ukaranych mandatami, a w 4 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów.

Mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców i ich uprawnienia, ale także stan techniczny samochodów i to, ile osób jest w nich przewożone.

Podobne działania policjanci prowadzili już 8 marca, o czym pisaliśmy TUTAJ. Wtedy akcja miała miejsce na parkingu przy ul. Bronisława Czecha w Limanowej i w jego najbliższej okolicy.

– Wieczorami puste parkingi stają się miejscem spotkań kierowców, którzy próbują swoich umiejętności podczas tzw. „driftowania”. Limanowska policja przypomina, że driftowanie to naruszenie przepisów drogowych, jeżeli ma on miejsce na drodze publicznej, strefie ruchu, strefie zamieszkania lub poza tymi miejscami w zakresie koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób, wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych – informują funkcjonariusze.

Jak podkreślają, drift i wyścigi na publicznych drogach są ogromnym zagrożeniem zarówno dla osób biorących w nich udział, jak i dla postronnych.

fot. KPP w Limanowej

Reklama