Lekarz z powiatu nowosądeckiego ma koronawirusa. Przyjmował w Ropie. Sanepid szuka jego pacjentów

Gorlicki sanepid apeluje o zgłoszenie się pacjentów, którzy między 16, a 30 marca korzystali z usług medycznych w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Ropie. U lekarza, który tam pracuje, stwierdzono koronawirusa. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, ponad 30-letni mężczyzna pochodzi z Nowego Sącza. 

Renault2

Wyniki potwierdzające zachorowanie na COVID-19 zostały przesłane do sanepidu wczoraj. W związku z tym, kwarantanną objęto wszystkie osoby pracujące w przychodni. Ustalane są również personalia pacjentów z terenu gminy Ropa. Ich liczba może sięgać nawet kilkudziesięciu.

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach zwraca się z prośbą do wszystkich osób, które począwszy od dnia 16 marca do 30 marca korzystały ze świadczeń NZOZ Sp. z o. o. Ropa 680 o pilny kontakt telefoniczny - informuje Jadwiga Wójtowicz szefowa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach.

Jeśli apel dotyczy Ciebie, zadzwoń pod numer: 18 353 73 43 (od godziny 7-19) lub 574 684 605 i 604 754 433 (całodobowo). Możesz również skontaktować się z prezesem OSP Ropa Arturem Łukaszykiem 506 155 156.

Fot. ilustr. pixabay.com

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.