Lekarz najechał na wypadek i ruszył na pomoc. Dwie osoby w szpitalu

Lekarz najechał na wypadek i ruszył na pomoc. Dwie osoby w szpitalu

Na łuku drogi zderzyły się dwa samochody osobowe: Audi A3 oraz Toyota Corolla. Na wypadek trafił przejeżdżający tamtędy lekarz i zajął się poszkodowanymi osobami. Do zdarzenia doszło wczoraj około 14:10 w Żegiestowie (gmina Muszyna).

– Audi A 3 po zdarzeniu zatrzymało się na jednym pasie jezdni poprzecznie do kierunku jazdy. Toyota Corolla znajdowała się na dachu w pobliskim rowie. Pojazdami podróżowało łącznie 8 osób w tym trójka dzieci. Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem strażaków – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Wkrótce opiekę nad poszkodowanymi przejęła załoga karetki pogotowia ratunkowego. Dwie dorosłe osoby zostały przewiezione do szpitala.

Strażacy z Krynicy-Zdroju, Muszyny i Żegiestowa zabezpieczyli teren, odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach i dokonali sorpcji płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z Audi.

– Po odjeździe karetki udrożniono jeden pas jezdni oraz rozpoczęto wahadłowe kierowanie ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych, prowadzonych przez policję, uprzątnięto pozostałości po kolizji oraz udzielono pomocy w załadunku uszkodzonych pojazdów na lawetę – informują.

Działania trwały cztery i pół godziny.

fot. PSP w Nowym Sączu

 

Share on twitter
Share on facebook