Łęka. Nowa sala pomoże spełnić sportowe marzenia uczniów

Łęka. Nowa sala pomoże spełnić sportowe marzenia uczniów

Łęka, sala gimnastyczna

W gminie Korzenna było co świętować. Społeczność niewielkiej, ale prężnie działającej Szkoły Podstawowej w Łęce doczekała się własnej sali gimnastycznej. Budowa trwała niecałe dwa lata.

Podziękowania, przemówienia, prezenty, występy artystyczne i sportowe – to wszystko czekało w sobotę (10 grudnia) na przybyłych na uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Łęce. W wydarzeniu oprócz uczennic, uczniów, grona pedagogicznego, rodziców i mieszkańców wzięli udział parlamentarzyści, wojewoda małopolski oraz radni Sejmiku Województwa Małopolskiego, Rady Powiatu Nowosądeckiego i Rady Gminy Korzenna.

W programie wydarzenia znalazły się pokazy taneczne i akrobatyczne w wykonaniu uczniów i uczennic. Dzieci zaprezentowały, jakie marzenia sportowe będą mogły realizować dzięki nowoczesnej sali sportowej. Złożyły też ślubowanie, deklarując przestrzeganie zasad idei olimpizmu, a więc między innymi uczciwej rywalizacji i szacunku do przeciwników.

Nowy obiekt został poświęcony przez proboszcza parafii Siedlce, ks. Pawła Dudka. Sala sportowa przeszła też ,,chrzest bojowy”, kiedy to reprezentanci uczniów, Rady Rodziców i zaproszeni goście wykonywali rzuty do kosza.

– Nie obyło się także bez niespodzianek. Parlamentarzyści wspólnie z wojewoda małopolskim wręczyli wójtowi symboliczny czek na sumę blisko 600 tys. zł przeznaczoną na remont drogi Miłkowa Magistrat. Z kolei wójt gminy Łącko Jan Dziedzina ofiarował szkole sprzęt sportowy, a wójtowi – kapelusz dla dobrego gospodarza. Z pustymi rękami nie wyjechał także wojewoda Łukasz Kmita, któremu podarowano na pamiątkę wydarzenia… sportowe buty i statuetkę piłkarza – opisują przedstawiciele Urzędu Gminy w Korzennej.

Jak pisaliśmy między innymi TUTAJ, w budynku, który ,,wyrósł” obok szkoły, powstała sala sportowa z zapleczem szatniowym i magazynowym, ale także pięć dodatkowych pomieszczeń, które będą mogły być wykorzystywane jako sale lekcyjne.

 

fot. UG Korzenna

Reklama