Łatwe sposoby na wykonanie biżuterii handmade

Łatwe sposoby na wykonanie biżuterii handmade

handmade

Termin „handmade” widnieje zawsze przy efektach pracy ręcznej i opisuje dzieła będące wytworem rąk, czyli rękodzieło. Kupując w taki sposób opisane przedmioty, otrzymuje się pewność, że dany produkt nie jest wytworem masowej produkcji – twórca wymyślił i wykonał go własnoręcznie – nawet jeśli korzystał z gotowych elementów.

Biżuteria handmade – oryginalna i niebanalna

Jedną z najwdzięczniejszych kategorii „handmade” jest własnoręczne wykonywanie biżuterii. Od najmłodszych lat dzieci wykonują tego rodzaju przedmioty w domach, ale warto wrócić do tej techniki również w życiu dorosłym. Standardowa biżuteria – przedmiot masowej produkcji, jest powtarzalna i często też droga. Wystarczy naprawdę niewiele starań, by powstały ozdoby oryginalne i niebanalne – biżuteria, jakiej nie ma nikt inny. Aby poznać wszystkie możliwości i techniki biżuterii handmade, warto najpierw przyjrzeć się produktom dostępnym na stronie sklepu internetowego z koralikami.

Biżuteria handmade – różne techniki

Sutasz

Aby odnaleźć swoją ulubioną technikę własnoręcznej produkcji biżuterii, warto zacząć od techniki zwanej sutaszem. Nazwa ta wywodzi się od użycia wiskozowych albo jedwabnych pasków, filcu i kolorowych koralików różnej wielkości i w różnych odcieniach. Kolorowe koraliki powinny być z jednej strony płaskie, by idealnie przylegać do filcu, który z kolei owija się sutaszem. Technika ta wymaga trochę wprawy, ale efekt jest spektakularny.

Beading

Beading, czyli koralikowanie, to z pewnością łatwiejsza technika, ale równie spektakularna. Polega na nawlekaniu wybranych koralików na nitki. Robi się to za pomocą nici, szydełka lub krosna. Ciekawy efekt daje użycie różnej wielkości koralików, a produkt, który wygląda najefektowniej to bransoletka i naszyjnik. Szczególnie bransoletki stanowią wdzięczny artykuł tej techniki, ponieważ we współczesnej modzie nosi się wiele różnych bransoletek. W ten sposób można naprawdę popisać się kreatywnością i mistrzostwem wykonania.

Wire wrapping

Wire wrapping to kolejna łatwa i efektowna technika, która polega na zwijaniu drutu biżuteryjnego, który należy skręcić w taki sposób, by otrzymać oczekiwany kształt. Powstaje w ten sposób ciekawa zawieszka czy bransoletka, którą dodatkowo można wzbogacić koralikami czy ozdobnymi kamieniami.

Kolorowa, o wyjątkowych kształtach, niebanalna biżuteria cieszy zarówno jej autora, jak i podziwiających dzieło. Biżuteria handmade to rękodzieło niezwykle kreatywne i jednocześnie użytkowe. Każdy może wykonać biżuterię samodzielnie w domu i cieszyć się efektem pracy swoich rąk.

Artykuł partnera

Przeczytaj również: Fakro dla architektury

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.