Las w czterech ścianach – „zielone” fototapety we współczesnych trendach

Każdy las (bez wyjątku!) ma w sobie coś tajemniczego i nastrojowego. W każdym z nich możemy bowiem podziwiać przyrodę w najczystszej formie – nie tylko pod postacią drzew, ale i najróżniejszych roślin oraz zwierząt, dla których zielona gęstwina stanowi dom. Nic więc dziwnego, iż każdy z nas od czasu do czasu pragnie uciec poza miasto, aby pośród zieleni odnaleźć ciszę i spokój. Równie chętnie otaczamy się dekoracjami przedstawiającymi las. Pod nasz dach wprowadzają one błogą, relaksującą atmosferę. Zdaniem zaproszonego eksperta od aranżacji z firmy Myloview, ze wszystkich opcji szczególnie ciekawa jest fototapeta. Las na dużych, ściennych ozdobach potrafi prezentować się niezwykle malowniczo i realistycznie. Co więcej tego rodzaju wzory można świetnie połączyć z wieloma współczesnymi trendami – twierdzi specjalista. Przekonajcie się w jaki sposób!

Renault2

Skandynawska fototapeta do pokoju: las i wodospad

Styl skandynawski, od chwili gdy stał się popularny, nieprzerwanie cieszy się olbrzymim, niesłabnącym powodzeniem. Szczególnie cenią go osoby preferujące łagodniejszą estetykę i subtelniejsze, delikatne kolory. Choć styl ten w dużej mierze stawia na minimalizm, to jednak bardzo dobre efekty można uzyskać łącząc go z odpowiednimi, inspirowanymi przyrodą dekoracjami. Do takich ozdób zdaniem naszego eksperta należą właśnie fototapety przedstawiające lasy.

- Styl skandynawski oraz motyw drzew to klasyczne, sprawdzone połączenie. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby wprowadzić je do naszego mieszkania właśnie za pomocą fototapety. Dobrze jest jednak wcześniej rozważyć kwestię wyboru najodpowiedniejszych wzorów. Jak wiadomo stylistyka skandynawska operuje głównie pastelowymi, delikatnymi barwami. Przeglądając fototapety z lasem w pierwszej kolejności zwróćmy więc uwagę na monochromatyczne ilustracje, grafiki przypominające szkice czy pastelowe malunki. Jeżeli jednak preferujemy zdjęcia, to zainteresować nas powinny fotografie iglastych lasów spowitych mgłą, brzozowych zagajników lub zimowe kadry. Osoby, które nie obawiają się eksperymentować ze stylami, a nawet nieco naginać ich zasady, mogą również śmiało wybrać dekorację urozmaiconą o dodatkowe elementy – na przykład wodospad.

 

Subtelna fototapeta: las dla dzieci w modnych kolorach

Atrakcyjne i stylowe urządzenie pokoju dziecięcego bywa nie lada wyzwaniem. Niektórzy twierdzą nawet, iż nie jest to możliwe bez kompromisów i ustępstw względem początkowych zamiarów. Przeciwnego zdania jest jednak ekspert z Myloview. Twierdzi on, iż klucz do stworzenia modnej aranżacji w sypialni malucha tkwi w odpowiednim operowaniu kolorami oraz doborze ciekawego motywu – na przykład ilustracji przedstawiającej las.

- Kolory królujące w tym sezonie – living coral i spiced honey – to odcienie inspirowane światem przyrody. Wyróżniają się niezwykłą delikatnością oraz subtelnością. Dzięki temu wręcz idealnie pasują do pokoju dziecięcego – wnętrza, które niemal zawsze powinno być utrzymane w łagodnej estetyce. Modny kolor w pokoju naszej pociechy to jednak dopiero połowa sukcesu. Żeby całe wnętrze stało się w pełni atrakcyjne, musimy jeszcze wzbogacić kompozycję o interesującą, a równocześnie gustowną ozdobę. Idealnym wyborem będzie właśnie fototapeta z lasem. Musimy jednak pamiętać o dwóch ważnych kwestiach – spójnym połączeniu takiego wzoru z wybraną, modną kolorystyką oraz znalezieniu wzoru pasującego estetycznie do pokoju dziecięcego. Z obu tych powodów podczas przeglądania ofert warto zwrócić uwagę na pastelowe wzory o nieco odrealnionej, bajkowej stylistyce. Gwarantuję, że dzięki nim sypialnię naszej pociechy wypełni komfortowa, łagodna atmosfera.

 

„Zielona” fototapeta – las jako kwintesencja stylu eko

Z każdym rokiem znacząco wzrasta świadomość ekologiczna społeczeństwa. Można to zauważyć na bardzo różnych płaszczyznach. Nie tylko staramy się na co dzień bardziej dbać o środowisko, ale także otaczać się przedmiotami i sprzętem inspirowanymi światem przyrody. Takie podejście musiało znaleźć przełożenie również na wybierane do mieszkań dekoracje. Zapytaliśmy więc zaproszonego specjalistę o to, jak jego zdaniem fototapety z lasem wpisują się w ten trend.

- „Zielone fototapety” - jak sam lubię je nazywać – to idealny wybór do mieszkań eko. Obecność tego rodzaju dekoracji znakomicie podkreśli bowiem fakt, jak ważna dla gospodarzy takiego miejsca jest przyroda. Wzory przedstawiające tropikalne dżungle, pradawne puszcze albo dzikie, górskie lasy będą wspaniale się prezentowały pośród naturalnych mebli oraz ozdób wykonanych z ekologicznych materiałów. Tego typu dekoracje nie są wyłącznie dobrym sposobem podkreślenia  szacunku dla przyrody. To przede wszystkim wspaniałe ścienne ozdoby, dzięki którym nasze mieszkanie nabierze relaksującego, spokojnego charakteru.

Artykuł sponsorowany

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.