Łącko. Jan Dziedzina po raz kolejny na fotelu wójta. Kto w radzie?

Łącko. Jan Dziedzina po raz kolejny na fotelu wójta. Kto w radzie?

Jan Dziedzina

Jan Dziedzina znów stanie na czele gminy Łącko. Dotychczasowy wójt nie miał w wyborach kontrkandydata, jednak mieszkańcy musieli zadecydować, czy zgadzają się na jego reelekcję. „Tak” na kartach do głosowania zaznaczyło 80,80% wyborców. A kto wejdzie w skład rady?

Jan Dziedzina ma 53 lata i mieszka w Woli Kosnowej. Za jego kandydaturą opowiedziało się 5 200 osób, natomiast przeciwko było 1 300 mieszkańców. Najwyższe poparcie uzyskał w komisji obejmującej miejscowości Zagorzyn, Wola Piskulina i Wola Kosnowa, a najniższe w Obidzy. Będzie to jego trzecia kadencja w roli wójta.

Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Naszej Gminy, którzy wzięli udział we wczorajszych wyborach. W sposób szczególny dziękuję tym, którzy oddali na mnie swoje głosy. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, ale i też odpowiedzialność. Rozwój Naszej Gminy w ostatnich latach bardzo się zdynamizował i cieszy mnie niezmiernie, że mieszkańcy to zauważają, czemu dali wyraz w dniu wczorajszym, oddając tak licznie głosy na mnie i kandydatów do Rady Gminy z mojego komitetu. Jest to również wielkie zobowiązanie i odpowiedzialność. Mam świadomość oczekiwań mieszkańców i jedyną deklarację, jaką chcę złożyć w tym momencie, jest to, że tak jak do tej pory, będę się starał wykorzystywać wszystkie dostępne możliwości i szanse służące rozwojowi Gminy Łącko – napisał dziś w mediach społecznościowych Jan Dziedzina.

Do Rady Gminy wejdzie 12 osób kandydujących z KWW Jana Dziedziny. Będą to: Jan Mąka, Elżbieta Sopata, Paweł Drabik, Kazimierz Biel, Teresa Janczura, Jan Mrówka, Bernadetta Wąchała-Gawełek, Adrian Pasiud, Rafał Więcławek, Tadeusz Kurzeja, Elżbieta Majerska i Tomasz Gromala. Ponadto radnymi zostaną trzy osoby z KWW Klubu Radnych Gminy Łącko: Jan Klimek, Marek Jodłowski oraz Maria Słowik.

Frekwencja wyborcza w gminie Łącko wyniosła wczoraj 52,42%. Najwyższa była w miejscowości Szczereż i wyniosła 69,27%. Z kolei najniższą odnotowano w komisji obejmującej Jazowsko i Łazy Brzyńskie – 48,02%.

Wyniki wybór w Nowym Sączu oraz poszczególnych gminach powiatu nowosądeckiego znajdziesz na dts24.pl. Natomiast w galerii poniżej wyniki wyborów na wójta w poszczególnych komisjach gminy Łącko.

fot. jandziedzina.pl

Reklama