Łącko: aby ugasić ten pożar potrzeba było 44 strażaków

Aż 44 strażaków gasiło pożar do którego doszło dzisiaj ok. 3 godz. w Łącku. Palił się miejscowy tartak wraz ze stolarnią oraz pomieszczeniami technicznymi. Na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa zastępy strażaków z Nowego Sącza oraz siedem zastępów z okolicznych jednostek OSP, a ich działania trwały prawie 4 godziny.

wsb3

W momencie przybycia ekip strażackich pożar był rozwinięty i obejmował prawie całą powierzchnię poddasza.  Na szczęście wewnątrz obiektu nie było nikogo.

Strażacy, równolegle z gaszeniem pożaru, prowadzili prace rozbiórkowe, które polegały na odciąganiu największych elementów konstrukcyjnych za pomocą wyciągarki samochodowej oraz rozcinaniu drewnianej konstrukcji dachu przy pomocy pilarek spalinowych. Wynoszono także i przelewano wodą nadpalonej konstrukcji oraz  ściągano przy pomocy bosaków blachy z dachu.  Na stropie znajdowała się słoma, która została przerzucona i przelana wodą.

Na razie nie ustalono przyczyny pożaru.

fot. KM PSP Nowy Sącz

 

KOMORA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.