Łabowa. Paliły się trociny w silosach

Łabowa. Paliły się trociny w silosach

Nie stwierdzono, co było przyczyną pożaru trocin w silosach, do którego doszło wczoraj, 7 stycznia br., w miejscowości Łabowa. Straż została zadysponowana na miejsce o godzinie 5:54. Nikt nie ucierpiał. 

Po przybyciu na miejsce zastępów strażackich, ustalono, iż objęte ogniem trociny w silosach (czyli magazynach, przeznaczonych do składowania materiałów sypkich) były bezpośrednio połączone z suszarnią i wiatą na drewno.

Działania zastępów straży  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego w budynku, wygaszeniu pieca, oświetleniu terenu działań oraz podaniu dwóch prądów wody na palące się trociny przez okna budynku – relacjonowali funkcjonariusze OSP.

Kolejne zadania polegały na zabezpieczeniu mienia, znajdującego się pod silosami. Po zlokalizowaniu źródła ognia, strażacy rozpoczęli opróżniać trociny z magazynów. Przy użyciu kamery termowizyjnej nie stwierdzono dodatkowych zarzewi ogniowych w przyległych pomieszczeniach.

W działaniach, które trwały dwie i pół godziny, brały udział zastępy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Łabowa, OSP Czaczów, OSP Łosie oraz OSP Nowa Wieś.

fot. KM PSP w Nowym Sączu

Reklama