Kwalifikacja wojskowa w powiecie nowosądeckim. Stawiły się setki osób

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa prowadzona przez Powiat Nowosądecki oraz Wojskową Komendę Uzupełnień w Nowym Sączu. Kto jej w tym roku podlegał?

Tym razem obowiązek stawienia się przed komisją mieli mężczyźni urodzeni w 2002 roku, a także w latach 1997-2001, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Ponadto kwalifikację przechodziły osoby z roczników 2000-2001, które były uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, czyli otrzymały kategorię B.

Nie zabrakło też kobiet, jednak pojawiło się ich zdecydowanie mniej niż w mężczyzn. Stawić musiały się panie urodzone w latach 1997-2002, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety, które się jeszcze uczą i takie kwalifikacje uzyskają, czyli w roku szkolnym lub akademickim 2020/2021 skończą naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych lub na takich kierunkach jak psychologia, farmacja, czy pielęgniarstwo.

Ponadto do kwalifikacji wojskowej mogły podejść chętne osoby, które mają nie mniej niż 18 lat, ale nie ukończyły jeszcze 24 lat.

W sumie w ciągu ponad trzech miesięcy na wezwanie stawiło się 2448 mężczyzn i 70 kobiet.

– Kwalifikację przygotowali m.in. pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu pod kierownictwem Ryszarda Wąsowicza – informują przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

 

fot. Maria Olszowska – Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Czytaj też: Pogotowie, policja i straż pożarna na lotnisku w Łososinie. Akcja: awaryjne lądowanie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.