KURÓW: rozpoczęła się budowa nowego mostu!

KURÓW: rozpoczęła się budowa nowego mostu!

Wczoraj (19 lipca) ekipa międzynarodowego konsorcjum firm Banimex i Hódmezővásárhelyi Útépitő Korlátolt Felelősségű (Węgry) rozpoczęła prace związane z budową nowego mostu w Kurowie na trasie Nowy Sącz – Brzesko. Nowa przeprawa przez Dunajec będzie kosztowała 190 mln zł. i ma być gotowa za około dwa lata.

Nieopodal mostu w Kurowie stoi zabytkowa kapliczka św. Jana Nepomucena – patrona mostów i mostowców, chroniącego przed powodzią. Jak informują urzędnicy krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – przy okazji i kapliczka zostanie odnowiona.

Oferta firmy Banimex (tej samej, która budowała most heleński w Nowym Sączu) i jej węgierskiego partnera, była najtańsza z ośmiu propozycji złożonych przetargu. Ponadto Banimex zaoferował skrócenie czasu realizacji inwestycji o trzy miesiące, czyli oddanie budowli w terminie 25 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Nowy obiekt powstanie poniżej istniejącego mostu.  Będzie od niego dłuższy o 200 metrów. Jego wymiary to 602 metry długości i 17,18 m szerokości. Dla porównania – szerokość starego mostu w Kurowie to 7,5 m.

Most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ze względu na jego konstrukcję i lokalizację możliwa będzie dobudowa drugiej jezdni z dodatkowym mostem” – informuje GDDKiA.

To już pewne! Wkrótce ruszy budowa mostu w Kurowie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama