Kupił węgiel w okazyjnej cenie. Został oszukany

Kupił węgiel w okazyjnej cenie. Został oszukany

węgiel

Oszuści wymyślają coraz to nowsze sposoby na okradanie ludzi. Kilka dni temu jeden z mieszkańców powiatu gorlickiego stracił pieniądze po tym, jak… zamówił w internecie dwie tony węgla.

W zeszłą środę (24 sierpnia) jeden z mieszkańców gminy Uście Gorlickie znalazł stronę internetową firmy z Dolnego Śląska, która zajmuje się sprzedażą opału. Cena za węgiel kamienny była bardzo atrakcyjna.

45-latek złożył elektronicznie zamówienie na dwie tony węgla o łącznej wartości 1821 zł. Po kilku minutach otrzymał na swojego maila potwierdzenie zakupu węgla z fakturą. Dokonał wówczas przelewu pieniędzy ze swojego konta na podane konto – relacjonują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Kilka godzin później mężczyzna zadzwonił pod numer podany na stronie, na której zamawiał opał, żeby upewnić się, czy pieniądze dotarły. Osoba, która odebrała telefon, poinformowała go, że co prawda wpłaty jeszcze nie zaksięgowano, jednak może być spokojny, bo zamówiony towar zostanie dostarczony do 7 dni.

Kupujący postanowił sprawdzić, jakie opinie ma firma, u której zamówił opał, i jakiej jest on jakości. Kolejny raz wpisał w wyszukiwarkę nazwę przedsiębiorstwa. Jego oczom ukazała się strona internetowa, będąca bardzo podobna do tej, na której zrobił zakupy. Numer kontaktowy był jednak inny. Gdy zadzwonił, dowiedział się od właściciela firmy, że nie otrzymał od 45-latka żadnego przelewu. Co więcej – wyszło na jaw, że przedsiębiorstwo prowadzi jedynie stacjonarną sprzedaż węgla.

Rozmówca oświadczył, że to nie pierwszy raz, gdy ktoś do niego dzwoni, pytając o zamówiony węgiel, i że prawdopodobnie 45-latek stał się ofiarą oszustwa, ponieważ jak już wcześniej właściciel firmy ustalił, oszust stworzył fałszywą stronę internetową jego firmy zmieniając nieznacznie nazwę, podając również inny numer telefonu do kontaktu i w ten sposób oszukuje zainteresowanych zakupem węgla – dodają gorliccy funkcjonariusze.

Właściciel przedsiębiorstwa podkreślił, złożył już zawiadomienie o przestępstwie. Policjanci z gorlickiej komendy prowadzą z kolei dochodzenie w sprawie wyłudzenia na szkodę 45-latka z gminy Uście Gorlickie. Mundurowi przypominają – podczas zakupów online należy być rozważnym i stosować zasadę ograniczonego zaufania.

fot. ilustr. pixabay


Czytaj też:

Nowy Sącz. Zderzenie osobówek na „dzikim rondzie”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

100 mln zł na inwestycje drogowe w Małopolsce

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama