KUPATASA + CHAŁTCORE. Widzimy się w SŁOWIKU! [ZAPOWIEDŹ]

KUPATASA + CHAŁTCORE. Widzimy się w SŁOWIKU! [ZAPOWIEDŹ]

Zenek Kupatasa wraz z zespołem wbijają do Nowego Sącza! Szykujcie się  zatem na koncertowy przekrój twórczości Zenka z naciskiem na nowy album „Rezyliencja II – Jakie to jest piękne”. Ponadto na scenie „Słowika” namiesza jeszcze dźwiękiem i słowem nowosądecki Chałtcore. A kiedy? Już w najbliższą sobotę. Start wydarzenia o 19.30. Rezerwujcie czas – nadciągajcie!

ZENEK KUPATASA to jeden z najbardziej zapracowanych ludzi na polskiej scenie niezależnej. Od 1997 roku czynnie tworzy, pisze piosenki i wydaje płyty własnym sumptem. Mając 15 lat założył zespół Kabanos, któremu przewodził przez 21 lat. Obecnie tworzy pod własnym szyldem. Ma na koncie 10 albumów – od metalowego walca w wymyślonym języku („33”) po płytę dla dzieci na jednym motywie perkusyjnym („Na Jedno Kopyto”). Ostatnie albumy są kwintesencją jego stylu – punkmetalowe, motywujące hymny ze swoistą dla niego filozofią, nieprzynależną twardo do żadnej konwencji, a stawiającą na szczerość, humor i wolność przekazu. Obecnie promuje drugą część concept albumu „Rezyliencja II – Jakie to jest piękne„ poświęconego budowaniu odporności na otaczającą nas rzeczywistość i odzyskiwaniu utraconych sił. Na koncertach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica między zespołem, a publicznością. Wspomagają go w tym na scenie gitarzysta Jurek Halapenio, basista Włodek Bombel i perkusista Boguś Bambaryła.

ZENEK KUPATASA skład

Zenek Kupatasa – wokal, gitara
Jurek Dostałsię-Halapenio-Butelka-Łapa-Bańki Mydlane – gitara
Włodek Bombel-Świszczypała – bas
Boguś Bambaryła – perkusja

CHAŁTCORE pochodzi z Nowego Sącza i okolic, chociaż gra, jakby pochodził z dupy i okolic. Jedni mówią, że grają metal, drudzy, że crossovera, a ci co się znają, po prostu milczą. Kapela wydała dwie płyty. Podobno do rzucania psu, bo wyszło taniej niż frisbee na AliExpress. Do głównych osiągnięć zespołu należy zaliczyć rozkminienie kasy samoobsługowej w Biedronce i ukończenie kursu on-line z savoir-vivre dla początkujących, zakończonego testem z wynikiem 3%.

CHAŁTCORE skład

Jabol – gitara
Armia – bębny
Narta – bas
Sorry – klawisze
Topór – ryj

 

ZENEK KUPATASA + CHAŁTCORE

14.10.2023 | sobota | 19:30

SPÓŹNIONY SŁOWIK, ul. Długosza 10, Nowy Sącz

Bilety: 50 PLN w przedsprzedaży [www.goout.net/pl/bilety/zenek-kupatasa/ytot]

/ 60 PLN w dniu koncertu

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/688214319308699

Foto: Spóźniony Słowik

Będzie się działo!

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama