Kulinarne popisy na starosądeckim rynku czyli Małopolski Festiwal Smaku [ZDJĘCIA, FILM]

W minioną niedzielę Stary Sącz na jeden dzień stał się Małopolską stolicą smaku. To tam, w samym sercu miasta odbył się kolejny przystanek Małopolskiego Festiwalu Smaku. Znani kucharze, lokalne produkty i unoszący się wszędzie zapach wyśmienitych potraw... To była uczta dla zmysłów.

Renault2

Małopolski Festiwal Smaku to impreza, która zorganizowana została przez Województwo Małopolskie już po raz czwarty. W ramach festiwalu co tydzień znani kucharze odwiedzają różne miasta w całym województwie, aby spotkać się z mieszkańcami i wspólnie przekonywać się, że na polu smakuje lepiej niż na dworze.

Wydarzenie kulinarne skupia nie tylko producentów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych specjałów, ale przede wszystkim mieszkańców miast i ich okolic, którzy tłumie uczestniczą w licznych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

W tym roku starosądecki rynek odwiedzili: Andrzej Polan, który podczas pokazów gotowania na żywo przywołał niezapomniane smaki dzieciństwa i przygotował dla gości festiwalu specjały swojej babci. Pokazy kulinarne zakończone były degustacją. Swojski smak wielu osobom przypadł do gustu. Przybyli na wydarzenia goście mogli również podziwiać popisy kulinarne Dominiki Wójciak, zwyciężczyni programu Master Chef.

Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych: stref zabaw i warsztatów prowadzone przez Koła Gospodyń Wiejskich, podczas których można było nauczyć się, jak zrobić masło, ukisić kapustę, lepić pierogi, wyplatać kosze z wikliny oraz wianki z polnych kwiatów.

Ponadto, każdy uczestnik festiwalu mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie w gif – budce, oraz wziąć udział w zabawach i konkursach.

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.