Bawili się w ,,chowanego”. 9-latek wyszedł na parapet i wypadł z okna

W trakcie zabawy 9-letni chłopiec wypadł z okna ośrodka sportowego. Do zdarzenia doszło wczoraj około 22. w kompleksie sportowym w Szalowej, gdzie przyjechała grupa chłopców z Mazowsza na wakacyjny obóz. W wyniku powstałych obrażeń dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Krakowie helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Jak wstępnie ustalili policjanci, prawdopodobnie w czasie zabawy w chowanego chłopiec wyszedł na parapet okna nie zdając sobie sprawy, że  jest ono otwarte. Stracił równowagę i wypadł z wysokości około pięciu metrów na kostkę brukową – informuje w rozmowie z Dobrym Tygodnikiem Sądeckim asp. sztab. Grzegorz Szczepanek z KPP w Gorlicach. 

Jak dodaje, w tej chwili grupa dochodzeniowo – śledcza bada okoliczności zdarzenia.

– Będziemy się starali doprowadzić do pewności informacje, jakie udało się zebrać w zakresie tego, jak wyglądał przebieg zdarzenia – wyjaśnia. 

Funkcjonariusze gorlickiej Policji przebadali na miejscu opiekunów obozu sportowego. Wszyscy byli trzeźwi. Głównym obrażeniem, jakiego doznał chłopiec była złamana noga.

W akcji udział brali: zespół ratownictwa medycznego, Policja i trzy zastępy straży pożarnej: JRG z PSP w Gorlicach oraz druhowie z Szalowej i Łużnej.

Film. Gorlice 112.pl

Fot. kadr z filmu Gorlice112.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.