Miasto szuka oszczędności. Kuchnie w szkolnych internatach ma zastąpić catering. Iwona Mularczyk krytykuje pomysł

Miasto szuka oszczędności. Kuchnie w szkolnych internatach ma zastąpić catering. Iwona Mularczyk krytykuje pomysł

Przewodnicząca Rady Miasta Nowego Sącza Iwona Mularczyk zaprosiła dziś media na konferencję prasową, na której poinformowała, że wpłynęła do niej petycja zaniepokojonych rodziców, związana z planem likwidacji kuchni w internatach w I Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Nr 1 oraz Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych.

Tak nie szuka się oszczędności – skomentowała Iwona Mularczyk. – Warto przypomnieć, że młodzież trafia do internatów, bo w tych miejscach mają zapewnioną opiekę i całodzienne wyżywienie. Za to płacą rodzice. Teraz ma być catering. Czy to jest dobre rozwiązanie? Wątpię. Czy mamy oszczędzać na dzieciach? W szkolnych stołówkach młodzież ma wyżywienie na czas i ciepłe. W internatach przebywa młodzież z wielu podsądeckich miejscowości, nawet z Zakopanego. Uczą się w różnych szkołach, wracają o różnych godzinach. Jak w takim przypadku zapewnić im właściwej jakości wyżywienie? Co ze śniadaniami i kolacjami? Sami mają sobie robić? Mnożą się pytania…

Rodzice, którzy podpisali się pod petycją zastanawiają się czy rzeczywiście oszczędności będą aż tak duże, że warto ryzykować pogorszeniem jakości wyżywienia młodzieży.

– Dlaczego teraz podejmuje się takie decyzje? Przecież od wielu miesięcy w oświacie są oszczędności bo spadły koszty, choćby z powodu znacznie mniejszego poboru prądu. Warto też przypomnieć, że pan prezydent w kampanii wyborczej zapewniał, że nic złego się nie stanie w oświacie, a teraz planuje likwidację stołówek. Nie tędy droga panie prezydencie – dodaje Iwona Mularczyk.

Zdaniem władz miasta, utrzymywanie kuchni jest nieekonomiczne. Wiceprezydent Magdalena Majka zapewnia, że zmiana nie wpłynie negatywnie na jakość wyżywienia uczniów. Będą mogli wybrać opcję: śniadanie + obiadu, bądź sam obiad, a posiłki będą dostarczane minimum dwukrotnie. Stołówki mają funkcjonować nadal, a wybór zewnętrznego dostawcy posiłków ma zależeć od decyzji kierownictwa internatu.

 

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama