Kto dołączy do GRS? Poszukiwani odważni ludzie

Kto dołączy do GRS? Poszukiwani odważni ludzie

Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz

Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz poszukuje osób, które nie boją się wyzwań, są pasjonatami wędrówek, lubią pomagać oraz chcą pokonywać swoje lęki i słabości.

Grupa specjalizuje się głównie w poszukiwaniu osób zaginionych. Teraz poszukuje nowych członków swojej ratowniczej społeczności. Rekrutować się mogą pasjonaci wędrówek, którym niestraszne są trudne warunki pogodowe i mają dobre rozeznanie w terenie. Mile widziani są wszyscy, którzy mają w sobie chęć pomagania, lubią uczyć się nowych rzeczy, są otwarci i gotowi na nowe wyzwania oraz potrafią przekraczać swoje granice lęków i słabości.

,,Jak wygląda nabór? Obiecujemy że zmarzniesz, przemokniesz, zgłodniejesz, zmęczysz się i ubrudzisz. Będzie ciemny las, błoto, różne warunki pogodowe, a może i jednorożce.  Ale gwarantujemy również towarzystwo świetnych ludzi – zaangażowanych, pozytywnie zakręconych pasjonatów. Ludzi, którzy nie wahają się ani chwili, jeśli potrzebna jest pomoc, nawet w trudnych warunkach. Zespołu, który się wzajemnie wspiera, szkoli i czerpie z tego ogromną frajdę i satysfakcję” – zachęcają członkowie GRS.

Rekrutacja nowych ratowników odbywa się cyklicznie porą jesienno-zimową. Naczelnik Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz Michał Gaik w rozmowie z naszą redakcją poinformował, że do końca października będą przyjmowane kandydatury, a potem odbędzie się spotkanie organizacyjne w formie testu dla aspirujących ratowników.

– Chcemy sprawdzić jak będą sobie radzą w różnych warunkach, a przy okazji zobaczą jak pracujemy, bo czasami ktoś ma inny pogląd na nasze działania. W tym roku chciałbym mocno położyć nacisk na ludzi do pomocy z psami, czyli przewodników na przyszłość, bo nie ukrywam, że teraz nam takich osób brakuje – dodaje Michał Gaik, naczelnik GRS.

Poszukiwane są również osoby, które mają dobrą kondycję, orientację w terenie, umieją się posługiwać mapami, kompasem, nawigować. W GRS są trzy kategorie ratowników: przewodnik psa, ratownik-nawigator i ludzie specjalizujący się w działaniach ratowniczo-medycznych. Nie trzeba być ratownikiem medycznym (chociaż i tacy są w grupie), aby dołączyć, gdyż prowadzone są szkolenia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Co ciekawe, w GRS odnajdą się również miłośnicy wspinaczek, gdyż grupa specjalizuje się w ratownictwie wysokościowym, czyli działaniu na linach.

Chcesz dołączyć? Zgłoś się!

Na facebook’u zostanie utworzone wydarzenie i do końca rekrutacji GRS będzie dodawało opisy, kto i z jakimi umiejętnościami może się rekrutować.

Formularz rekrutacyjny : http://grsnowysacz.pl/rekrutacja
Przyjdź na spotkanie, daj się poznać bliżej.
Więcej informacji: http://grsnowysacz.pl/dla-kandydatow/

Czytaj także: Młodzi gracze z Gorlic, Nowego Sącza, Krynicy, Limanowej i Rytra na turnieju API Cup
Fot. Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz 
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama