Krzysztof Zanussi przyjedzie do Nowego Sącza, a ty rób to, co kochasz

Krzysztof Zanussi przyjedzie do Nowego Sącza, a ty rób to, co kochasz

„Żyć naprawdę, czy byle przeżyć? Między bylejakością a perfekcjonizmem” – to motto konferencji z mistrzem polskiego kina, Krzysztofem Zanussim, który przyjedzie do Nowego Sącza 30 września na zaproszenie załogi RTCK.

Krzysztof Zanussi wygłosi prelekcję na temat bezpośrednio związany z ideą działalności RTCK zawartą w samej nazwie: rób to co kochasz.

Tematem spotkania jest zagadnienie życia „naprawdę”, jakościowego życia, które ma smak i które znajduje się dokładnie na przeciwległym biegunie bylejakości. Krzysztof Zanussi powie o wadze decyzji w życiu, o odwadze w małych i tych bardzo trudnych momentach, o wierności temu, w co wierzysz oraz odpowiedzialności za siebie i innych – czyli o tym, co nas czeka, jeśli chcemy żyć w pełni, a nie byle jak – zaprasza Renata Czerwicka redaktor naczelna RTCK.

Na koniec konferencji odbędzie się darmowy seans ostatniego filmu reżysera pt. „Obce ciało”.

Konferencja rozpocznie się o godz. 16. Na 19 zaplanowano seans. (1 godz. 57 min)

Bilety można nabyć TUTAJ.

fot. Mikołaj Rutkowski


KRZYSZTOF ZANUSSI – reżyser, producent, scenarzysta. Autor znanych na całym świecie filmów: „Struktura kryształu” (1968), „Iluminacja” (1973), „Barwy ochronne” (1976), „Constans” (1980), „Rok spokojnego słońca” (1984), „Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest” (1988), „Cwał” (1996), „Persona non grata” (2004), „Rewizyta” (2009), „Obce ciało” (2014); nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno, Moskwie, Chicago, Montrealu, Berlinie, Tokio. Krzysztof Zanussi reżyseruje także spektakle teatralne, wystawiane na całym świecie oraz jest autorem kilku książek. Członek Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej, doktor Honoris Causa wielu renomowanych uczelni, prowadzi wykłady dla studentów w wielu krajach. Od 1979 roku pełni funkcję dyrektora Studia Filmowego TOR. Producent filmów m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland i wielu innych.

Share on twitter
Share on facebook