Krzysztof Ociepka z SP 21 Nowy Sącz wicemistrzem Polski w biegach przełajowych (zdjęcia)

Krzysztof Ociepka z SP 21 Nowy Sącz wicemistrzem Polski w biegach przełajowych (zdjęcia)

SP21, Krzysztof Ociepka wicemistrzem Polski, biegi przełajowe

W Bydgoszczy odbył się Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Biegach Przełajowych. Miasto i województwo Małopolskie reprezentowała m.in. Szkoła Podstawowa nr 21 Nowy Sącz. Wicemistrzem Polski został Krzysztof Ociepka.

– Aby znaleźć się w zacnym gronie szesnastu najlepszych szkół w Polsce, trzeba było zdobyć mistrzostwo Nowego Sącza, a także wygrać finał wojewódzki w Nowym Targu. Tak też się stało. Uczeń naszej szkoły Krzysztof Ociepka został indywidualnym mistrzem małopolski – mówi Maciej Jawor, nauczyciel wychowania fizycznego w SP21.

W bydgoskim, ogólnopolskim finale, Krzysztof Ociepka odniósł indywidualny sukces. Zajął 2. miejsce. Maciej Jawor przyznaje, że jest to jedno z największych osiągnięć w historii szkoły. A jak wyglądał sam bieg?

– Był niezwykle emocjonujący. Krzysiek prowadził przez cały dystans i gdy wydawało się, że wygra, decyzją sędziów nieznacznie linie mety jako pierwszy przekroczył zawodnik z Aleksandrowa Łódzkiego. Uczeń naszej szkoły udowodnił, że należy do najlepszych biegaczy w Polsce w biegu na 1000 metrów w swojej kategorii wiekowej – relacjonuje Maciej Jawor.

Watro także podkreślić, że Szkoła Podstawowa nr 21 zajęła w klasyfikacji drużynowej 10. miejsce w kraju. Reprezentacja szkoły pobiegła w składzie: Jakub Basta, Aleksander Brzeski, Dorian Hebda, Oliwier Nowak, Krzysztof Ociepka i Maciej Olchawa. – Razem z Dyrekcją, nauczycielami wychowania fizycznego i całą społecznością SP 21, cieszymy się bardzo z tego osiągnięcia, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym biegaczom – dodaje Maciej Jawor.

Czytaj także: „Kup pan psa za tysiaka”. Ujawniono nielegalny handel zwierzętami przez Roma z Limanowej

Fot: Maciej Jawor

Reklama