Krzysztof Dymura oficjalnie Komendantem Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Krzysztof Dymura oficjalnie Komendantem Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Oficjalnie sądecka policja ma komendanta. Został nim mł. insp. dr Krzysztof Dymura, który od 4 maja br. pełnił obowiązki szefa jednostki w Nowym Sączu. Decyzję w sprawie jego awansu podjął Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie – inspektor Roman Kustera. 

Nowy szef jednostki jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Uniwersytetu Wrocławskiego (studia prawnicze) oraz podyplomowych studiów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Posiada stopień naukowy doktora z nauki o bezpieczeństwie i jest uczestnikiem wielu szkoleń i kursów z zakresu bezpieczeństwa, w tym międzynarodowych w Anglii, Niemczech i Czechach.

Swoją służbę rozpoczął w 1996 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Bochni. Cztery lata później został funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a w 2011 awansował na zastępcę szefa tego wydziału. W 2018 roku pełnił obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a rok później został Naczelnikiem. W maju br. zaczął pełnić obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu, a od wczoraj oficjalnie rozpoczął pracę jako komendant nowosądeckiej policji.

– Panie Oficerze, gratuluję powołania na to stanowisko. Jestem przekonany, że podoła Pan temu zadaniu i Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu będzie bardzo dobrze zarządzana – tymi słowami podczas dzisiejszych uroczystości zwrócił się do Krzysztofa Dymury komendant Wojewódzki Policji w Krakowie, insp. Roman Kuster.

To jest jeden z moich najlepszych oficerów i mam nadzieję, że będzie o Was dbał i że razem stworzycie jedną, wielką rodzinę Policji w Nowym Sączu. Nie mam żadnych wątpliwości, że dzięki doświadczonej i oddanej służbie kadrze, ta komenda nadal będzie osiągała bardzo dobre wyniki, realizując zadania na rzecz bezpieczeństwa miasta i powiatu – mówił do zgromadzonych Komendant Wojewódzki Policji.

W oficjalnych uroczystościach udział również wzięli: Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, ale także Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – mł. insp. Adam Bukański i kom. Zbigniew Zacher oraz przedstawiciele kadry kierowniczej i związków zawodowych sądeckiej Policji.

– Ta decyzja to strzał w dziesiątkę dla miasta i powiatu. Już ten krótki okres współpracy pokazał, że pan inspektor będzie wspaniałym komendantem, że współpraca będzie układała się bardzo dobrze. Ta służba jest dla mnie bliska, dlatego pan komendant zawsze znajdzie u mnie wsparcie – mówił podczas uroczystości gospodarz Nowego Sącza.

Na zakończenie komendant zwrócił się do przedstawicieli związków zawodowych działających w sądeckiej komendzie. Wyraził nadzieję, że dzięki konstruktywnemu dialogowi, będzie można rozwiązać wszystkie problemy pracownicze.

Podziękował również samorządowcom za życzliwe przyjęcie oraz swoim współpracownikom zaznaczając, że są to ludzie, dla których służba w Policji jest pasją.

– Myślę, że przy wsparciu takich profesjonalistów praca będzie dla mnie bardzo owocna i będzie przynosiła dobre efekty – dodał Komendant Dymura.

Źródło/Fot.: KMP Nowy Sącz