Pociąg do życia. Historia chłopaka z Nowego Sącza, który nigdy się nie poddaje

Pociąg do życia. Historia chłopaka z Nowego Sącza, który nigdy się nie poddaje

Krzysiek Chebda

Krzysiek miał dwie pasje, które wypełniały radością jego życie. Pierwszą były motocyklowe podróże. Drugą – pociągi. Dla tej drugiej pasji wybrał zawód maszynisty. Pół roku po uzyskaniu licencji zdarzył się wypadek. 13 sierpnia 2018 roku jadąc motocyklem trafił na nierówność na drodze. Stracił panowanie nad kierownicą i skończył podróż w rowie.

Kręgosłup nie wytrzymał upadku i siły uderzenia. Złamał się na wysokości czwartego kręgu piersiowego i uszkodził rdzeń kręgowy. Motocyklista stracił czucie poniżej miejsca uszkodzenia. Wszystko musiało się zmienić: i zawód, i miejsce zamieszkania i codzienność.

Nie skupiam się na tym co straciłem. Nie zadaję sobie pytań dlaczego tak się stało. Nauczyłem się doceniać małe rzeczy. Drobne drgnięcie mięśnia wpracowane po setkach godzin rehabilitacji, to że mogę samodzielnie jeździć samochodem, to że mam wokół siebie wielu wspaniałych ludzi oraz to, że udało mi się osiągnąć najważniejszy cel, jaki postawiłem sobie po wypadku: samodzielność – mówi.

Dwa lata po wypadku chłopak z Nowego Sącza, z Poręby Małej, może być inspiracją dla wszystkich, którzy z dowolnej przyczyny, po przeróżnych życiowych wypadkach, upadkach, tarapatach nie mogą się pozbierać.

Oczywiście, że wróciłbym do zawodu, który wybrałem, gdybym mógł wrócić. Oczywiście, że zdarzają mi się gorsze dni, albo chwile zwątpienia. Chyba każdemu się zdarzają takie momenty, takie dni. Trzeba po prostu to przewalczyć  – mówi.

Gdy mówi – śmieją się nie tylko usta. Śmieją się Krzyśkowe oczy.

Dziennikarz Regionalnej Telewizji Kablowej Krzysiek Witowski, który kilka miesięcy temu przeprowadził z Krzyśkiem Chebdą szczery wywiad, zauważył, że jego rozmówca jest łudząco podobny do księcia Wiliama – syna Karola, księcia Walii i Diany Spencer. Chcecie się przekonać?  Dziś jest okazja.

Niedawno Krzysztofa odwiedziła Monika Meleń, autorka poruszających reportaży emitowanych w cyklu „Głębia Ostrości” .

Można już zobaczyć owoc tej wizyty.

„Chłopak petarda! w programie „Głębia Ostrości” – zaprasza autorka.

Link do reportażu pod galerią zdjęć

fot. Monika Meleń

Reklama