Nowy Sącz. Kryte lodowisko już w tym roku? Umowa z firmą Grand podpisana

Nowy Sącz. Kryte lodowisko już w tym roku? Umowa z firmą Grand podpisana

Rozpoczęła się budowa krytego lodowiska w Nowym Sączu. Umowa na realizację tej inwestycji została już podpisana, a firma przejęła plac budowy. Wykonawcą jest przedsiębiorstwo Grand z Korzennej, które przedstawiło najkorzystniejszą ofertę w drugim przetargu. Pierwszy został unieważniony, ponieważ wszystkie propozycje okazały się za drogie.

Kilka dni temu prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę z prezesem firmy Grand Andrzejem Gryglem. Kryte lodowisko powstanie w miejscu dawnych kortów tenisowych przy ulicy Nadbrzeżnej. Jest szansa, że z nowoczesnego obiektu będzie można korzystać już w tym roku.

W zimie na miłośników łyżew czekać będzie płyta lodowiska o wymiarach 20 x 45.70 m, na której znajdzie się miejsce na jazdę rekreacyjną oraz dwa pełnowymiarowe tory curlingowe. W lecie natomiast obiekt nadal będzie mógł ,,żyć”, jako boisko wielofunkcyjne. Wzdłuż dłuższego boku znajdzie się stała trybuna z dwoma rzędami siedzeń dla widowni. W budynku zaprojektowano także toalety, pomieszczenia techniczne, szatnie oraz pomieszczenie wypożyczali wraz z kasą.

Koszt inwestycji to 5.412.000,00 złotych.

fot. UM Nowego Sącza

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.