Kryniczanka z brązowym medalem Pucharu Polski w Taekwondo

Kryniczanka z brązowym medalem Pucharu Polski w Taekwondo

Ostatni weekend obfitował w wiele dobrych informacji ze świata sportów walki i osiągnięć zawodników z Sądecczyzny. Do nich zalicza się zdobycie brązowego medalu Pucharu Polski P2 w Taekwondo przez mieszkankę Krynicy-Zdroju, Vanessę Malczewską.

Zawody odbyły się przed kilkoma dniami w Warszawie, a kryniczanka rywalizowała w kategorii do 53 kilogramów. Satysfakcji z tego wyniku, oraz wielu wcześniejszych osiągnięć nie kryje ojciec Vanessy, Pan Paweł:

– Córka trenuje taekwondo od 11 lat. Jest stypendystką Starosty Nowosądeckiego za wyniki w nauce, oraz laureatką nagrody finansowej starosty za wysokie wyniki w sporcie i stypendystką Prezesa Rady Ministrów za osiągnięcia w nauce. Jestem z niej bardzo dumny – przyznaje.

Vanessa Malczewska jest podopieczną Jarosława Jarząba w klubie Arcus Krynica, a sukcesy na szczeblu seniorskim osiąga w niezwykle młodym wieku, ponieważ obecnie uczy się w technikum krynickiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Dwa miesiące stanęła na najniższym stopniu podium Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim. Co za tym idzie, ma ogromne szanse na występy dla reprezentacji Polski w najbliższych miesiącach.

Fot. Archiwum Vanessy Malczewskiej

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama