Kryniczanin Dominik Jazic rozpoczyna nowy sezon rajdowy

W dniach 9-10 kwietnia odbędzie się rywalizacja na trasach terenowych Wysoka Grzęda Baja Drawsko 2021. Rajd rozpoczyna walkę o tytuły mistrzów Europy Centralnej, Czech, a także mistrzów Polski. O wszystkie trzy tytuły – w grupie T2 (samochody seryjne) – powalczy kryniczanin Dominik Jazic, który startuje w Dacii Duster.

– Wygrana w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych 2020 spowodowała, że podjąłem decyzję o startach w wyższej serii mistrzostw Polski. Moim pilotem ponownie będzie Krzysztof Kuszewski i razem powalczymy o najwyższe cele – mówi Dominik Jazic. – Mamy w sobie dużo pokory, ale też sporo doświadczenia z poprzedniego sezonu. Dlatego stając na starcie Baja Drawsko 2021 chcemy walczyć o podium – dodaje.

Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski będą klasyfikowani jako nowa załoga w pucharze Dacia Duster Motrio Cup. Także w tej kategorii kierowca z Krynicy-Zdroju będzie walczył o jak najlepsze miejsca.

– Samochód przygotowywaliśmy we własnym zakresie i zrobiliśmy wszystko, co było możliwe, aby Duster był gotowy do sezonu. Jego możliwości mieliśmy okazję sprawdzić podczas testów w Przasnyszu. Mówiąc krótko – jesteśmy gotowi, ale pamiętajmy, że podczas rajdu wszystko może się wydarzyć – podkreśla Dominik Jazic.

Na starcie Wysoka Grzęda Baja Drawsko 2021 stanie 101 zawodników. Po rajdzie Baja Poland będzie to drugi najdłuższy cykl, podczas którego będzie można zdobyć podwójną liczbę punktów. To też oznacza szczególnie zaciętą rywalizację w niemal każdej kategorii. Dotyczy to również grupy T2, w której startuje Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski. Dla nich to szansa na zdobycie pierwszych punktów w walce już nie o puchar, ale o mistrzostwo Polski. To także pierwsza z pięciu eliminacji w kalendarzu rajdów terenowych, z którego znika odwołany rajd Baja Europe.

– Jeśli sponsorzy dopiszą, to wystartujemy we wszystkich pięciu eliminacjach mistrzostw trzech krajów: Polski, Czech i Węgier. Tylko w ten sposób możemy walczyć o podium w całym cyklu – wyjaśnia Dominik Jazic.

Skrócony program Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2021

Piątek, 9 kwietnia
(poniższe czasy podane są dla pierwszego startującego pojazdu)

15:30: Start rajdu
Park Serwisowy Mielenko Drawskie

15:30: QS-1 MOGADISZ – Odcinek Kwalifikacyjny, 17,7 km
Poligon Drawsko Pomorskie

19:00: Wybór pozycji startowych przez 10 najlepszych kierowców
Drawsko Pomorskie

Sobota, 10 kwietnia
(poniższe czasy podane są dla pierwszego startującego pojazdu)

8.00: Re-start rajdu
Park Serwisowy Mielenko Drawskie

08:25: OS-2 DRAWSKO POMORSKIE, 145 km
Poligon Drawsko Pomorskie

13:15: OS-3 DRAWSKO POMORSKIE, 145 km
Poligon Drawsko Pomorskie

15:45: Meta rajdu
Park Serwisowy Mielenko Drawskie

19:00: Ceremonia rozdania nagród

Kalendarz startów 2021:

  • 09-10.04.2021 – Wysoka Grzęda Baja Drawsko
  • 11-13.06.2021 – Baja Borne Sulinowo
  • 31.07-01.08.2021 – Rajd Polskie Safari
  • 27-29.08.2021 – Baja Poland
  • 05-07.11.2021 – Raid od Champions (HUN)
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.