Krynica-Zdrój: szpital ma już jedno skrzydło

Nowe skrzydło szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju im. J. Dietla już stoi. Niebawem pomieszczenia będą malowane, a w salach pojawi się nowoczesny sprzęt. W nowym pawilonie będzie oddział pediatrii, intensywnej terapii, blok operacyjny oraz sterylizatornia.

dts

Obecnie trwają prace instalacyjne w pomieszczeniach przyszłych sal porodowych oraz przygotowanie połączenia z salą do cięć cesarskich. Dobiegają końca roboty związane z wykonywaniem instalacji elektrycznych, teletechnicznych oraz centralnego ogrzewania. Podobnie jest z montażem instalacji wentylacji i klimatyzacji.

Władze krynickiego szpitala liczą, że prace uda się sfinalizować w październiku tego roku.

Sami wnioskowaliśmy o taki termin do wojewody i do takiego terminu zobowiązał się w umowie wykonawca. Remont ma zakończyć się w październiku tego roku - wyjaśnia dyrektor szpitala w Krynicy - Zdroju Bogusław Kmak.

- Przenosimy  do nowych pomieszczeń oddział pediatrii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz blok operacyjny, czyli najważniejsze miejsce w całym procesie rozbudowy. Znajdzie się tam też centralna sterylizatornia, która, jak mam nadzieję, już na lata ma odpowiadać wymaganiom szpitala oraz spełnić wymagania sanitarne i techniczne - dodaje dyrektor.

Chce, aby już w styczniu 2018 r. nowe pomieszczenia były gotowe do użytkowania.

- Cieszy nas profesjonalizm wykonania budynku. Roboty są prowadzone szybko i solidnie - mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak, który wizytował plac budowy.

- Zrobiono już tynki wewnętrzne na wszystkich kondygnacjach. Fachowcy przygotowują teraz ściany do malowania. Zakończyli kładzenie wylewek na wszystkich kondygnacjach i niebawem w pomieszczeniach pojawią się płytki. Trwa również montaż zewnętrznej stolarki okiennej - dodaje wicestarosta Antoni Koszyk.

***

Rozbudowa szpitala to wydatek ok. 20 mln zł. Ponad 13 mln zł to koszty budowy. Pozostałe 7 mln zł potrzeba na zakup wyposażenia, urządzeń i aparatury medycznej. W celu sfinansowania inwestycji, szpital w Krynicy - Zdroju zwrócił się do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, który przekazał blisko 3 mln zł. Kolejne 2 mln zł placówce udało się wygospodarować z własnego budżetu. Pozostałą sumę - ok. 15 mln zł -  przekazało Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, któremu podlega krynicki szpital.

Fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, wizualizacja skrzydła szpitala w Krynicy-Zdroju - Firma „Neon” z Częstochowy.

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.