Gmina Korzenna: Mieszkańcy mogą za darmo zbadać wodę w studniach

Od 1 sierpnia, mieszkańcy gminy Korzenna będą mogli się zapisywać się na bezpłatne badania wody ze swoich przydomowych studni. Akcja organizowana wspólnie przez Urząd Gminy Korzenna oraz Spółkę Sądeckie Wodociągi potrwa do końca miesiąca lub do wyczerpania się limitu (50 badań). Badania adresowane są przede wszystkim do właścicieli posesji nie posiadających przyłączy wodociągowych oraz mających możliwość przyłączenia się do sieci wodociągowej Sądeckich Wodociągów.

KorzennaW2020

- Trzeci rok z rzędu prowadzimy bezpłatne badania wody z przydomowych studni, na terenie działalności przedsiębiorstwa – mówi Janusz Adamek, prezes zarządu Spółki Sądeckie Wodociągi. – Poprzez tego typu akcje chcemy edukować mieszkańców regionu na temat jakości wody oraz jej wpływu na zdrowe funkcjonowanie organizmu człowieka.

Inicjatywa Sądeckich ma na celu wskazać na zagrożenia związane z korzystaniem wody ze studni, które są zlokalizowane w pobliżu szamb lub źle zabezpieczone. Mogą się w niej bowiem znajdować bakterie z grupy coli oraz paciorkowce. Ostatnie badania wody prowadzone przez Sądeckie Wodociągi w 300 gospodarstwach domowych wskazały, że woda z ponad 70 proc. przydomowych studni nie nadaje się do picia.

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie pod numerem telefonu Urzędu Gminy Korzenna (18) 440 66 12 lub u sołtysów poszczególnych wsi. Próbki pobierane będą w poniedziałki i we wtorki w godz. od 8.00 do 11.00, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym z właścicielami posesji. Wyniki badań będą do odebrania w Urzędzie Gminy Korzenna, w pokoju nr 2.

fot. www.pixabay.com

 

dts

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.