Krynica-Zdrój: strażacy odnaleźli nieprzytomnego na płonącym łóżku

Do pożaru budynku mieszkalnego w Krynicy-Zdroju na ul. Zamkowej doszło nad ranem, tuż po godzinie 4. Kiedy strażacy przybyli na miejsce, zauważyli wydobywający się dym z drzwi głównych lokalu, a także z okna znajdującego się na pierwszej kondygnacji. Od mężczyzny będącego na zewnątrz dowiedzieli się, iż w środku prawdopodobnie przebywa jego sąsiad. 

Renault2

Działania natychmiast podjęli strażacy z: JRG w Krynicy Zdroju, OSP Tylicz i OSP Mochnaczka. Odłączyli zasilanie elektryczne oraz gaz i weszli do środka budynku.

- W trakcie przeszukania na palącym się łóżku odnaleziono nieprzytomnego mężczyznę, którego ewakuowano. Zniesiono go po schodach na desce ortopedycznej. U osoby poszkodowanej stwierdzono rozległe poparzenia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ze względu na bardzo ciężki stan mężczyzny oraz nierównomierny oddech przygotowano go do użycia AED. Po około 10 min opatrywania oraz monitorowania funkcji życiowych, osobę poszkodowaną przekazano przybyłej na miejsce załodze karetki Pogotowia Ratunkowego - relacjonują strażacy PSP w Nowym Sączu.

Równocześnie część strażaków gasiła pożar wewnątrz budynku. Druhowie przeszukali także inne pomieszczenia, ale nikogo więcej nie odnaleźli. Kiedy ugasili palące się łózko, oddymili pomieszczenia za pomocą wentylatora, a także sprawdzili pomieszczenia pod kątem obecności gazów niebezpiecznych. Następnie sprawdzili budynek za pomocą kamery termowizyjnej, ale również pod tym kątem nie stwierdzili zagrożenia. Działania trwały ponad godzinę.

 

Fot. PSP Nowy Sącz/
arch. dts24.pl

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.